Слід зазначити, що змагання з Універсального бою включають такі етапи: проходження спортивним лабіринтом, подолання двометрової перешкоди, проходження по «буму», «рукоходу», метання ножів, стрільбу з пневматичної гвинтівки, подолання «сітки» та спуск по канату, а основне – боротьбу з рукопашного бою. «Учасником таких змагань, - говорить срібний призер чемпіонату Михайло Андрієць, - я став уперше. До цього був чемпіоном та призером змагань різних рівнів з рукопашного бою. Найсильнішим суперником цих перегонів став для мене спортсмен із Києва». Михайло є вихованцем майстра спорту з рукопашного бою, кікбоксингу та професійного боксу викладача кафедри фізичної підготовки НУЦЗУ Валентина Головка.
23 січня року, в 16 год. 25 хв.1-й караул НПРЧ під керівництвом викладача - методиста капітина служби цивільного захисту Клімова А.В. виїхав на пожежу по першому номеру виклику за адресою, пров. Москвіна, 21, де було загоряння даху приватного будинку. Загальна площа пожежі склала 150 кв. метрів, караулом було подано 2 ствола «Б» на гасіння, також приймав участь у проливі та розборі конструкцій.
25 січня
Шановні ветерани пожежної охорони! Щиро вітаю вас з Днем вшанування ветеранів пожежної охорони! Ваш високий професіоналізм та відданість справі, виявлені під час виконання службових обов’язків, врятували не одне людське життя, зберегли для нашої держави тисячі матеріальних цінностей. Особлива вдячність за сумлінну і довголітню працю, за кожну хвилину ваших нелегких буднів. Свій багатий життєвий та фаховий досвід ви і сьогодні щедро передаєте новому поколінню пожежників-рятівників. У цей святковий день зичу вам доброго здоров’я, родинного затишку, наснаги та довгих років життя! Міністр В.Балога
25 січня Рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 грудня 2011 року викладачу кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін Національного університету цивільного захисту України Харламову Михайлу Івановичу присуджено науковий ступінь кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 - «Історія України».
З 23 до 28 січня науково-педагогічні працівники НУЦЗУ пройшли черговий навчальний курс програми підготовки викладачів англійської мови,що проводиться Університетом Кембріджу у місті Києві. Доценти кафедри мовної підготовки навчального закладу Наталія Кринська та Юлія Воронова цього разу звітували перед викладачами курсів про результати впровадження комунікативної методики у процес викладання англійської мови в НУЦЗУ. За відгуками представників мовного Центру, де триває навчання, результати навчання настільки вражаючі, що це стане основою для укладання спеціалізованого навчального курсу англійської мови для рятівників. Він стане в нагоді під час підготовки фахівців рятувальної справи до проведення Євро-2012. Як зазначила Наталія Кринська, участь у таких програмах відкриває можливості поширювати міжнародні зв’язки, переймати досвід та інтегруватися у міжнародну спільноту викладачів англійської мови.
За матеріалами офіційного сайту Харківської обласної державної адміністрації, станом на 8 лютого у районах області обладнано 313 пунктів обігріву населення. З них наметів - 4, приміщень, обладнаних для обігріву, - 309, за добу за допомогою звернулося - 519 осіб. У місті Харкові обладнано 45 пунктів обігріву населення, з них наметів - 8, обладнаних для обігріву приміщень - 37, за добу за допомогою звернулося - 924 людини.
9 лютого Бути рятівником – це значить ризикувати своїм життям заради інших, це значить завжди бути готовим прийти на допомогу тим, кому вона потрібна. Так, знадобилась вона пожежному Євгену Кизименку, який 27 січня при виконанні службових обов’язків під час гасіння пожежі отримав значні травми. Це сталася у приватному будинку в с. Борщівка Балаклійського району внаслідок раптового руйнування балки перекриття даху. 9-го лютого четвертокурсники факультету пожежної безпеки університету Омельченко Б., Плюйко В., Штодько О., Невмержицький Д., Катрич І. відправились до Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги, щоб здати свою кров. Вона необхідна для врятування життя Євгена, адже пожежний отримав опіки 4-го ступеня. Велике спасибі хлопцям за їх допомогу, а Євгену Миколайовичу бажаємо швидшого одужання!
17 лютого У змаганні брали участь 17 команд ліги вищих навчальних закладів Харкова. Як кохання не має меж, так молодь не знає меж у жартах. Це найголовніша позитивна риса молодіжного КВК. Згідно черги команда НУЦЗУ «101» виступала майже наприкінці – чотирнадцятою. Дванадцять вихованців Національного університету цивільного захисту України одразу, з перших хвилин виступу привернули увагу і глядачів, і суддів.
Гумор і жарти рятувальників почав буквально «вбивати» і одразу підкорив серця глядачів оригінальністю візитівки. Виступ рятувальників був оригінальним, веселим і до сліз смішним. Жартівники зривали оплески зали, не відпускали зі сцени пересмішників, а журі без вагань одразу визначило лідера і одержувача Кубка. Крім молоді у кіноконцертній залі були присутні поважні чиновники, керівники Департаментів Харківської міської ради, підприємств, депутати, представники центрів дозвілля, Харківський міський голова Геннадій Кернес. «Мені дуже приємно, що такий конкурс проводять у столиці молоді, де сотні студентів з різних куточків нашої країни здобувають освіту, намагаються знайти себе в цьому житті, знайти свою долю, своє кохання. І сьогодні ваша творчість присвячена Дню закоханих і любові до всіх людей», - зазначив Геннадій Кернес і побажав гравцям міської молодіжної ліги КВК успіхів. За підсумками гри судді віддали перше місце команді «101» Національного університету цивільного захисту України. Харківський міський голова вручив команді-переможцю «Кубок кохання». Кілька найбільш сильних команд отримали цінні нагороди та подарунки.
20-го лютого на базі Національного університету цивільного захисту України стартувала міжвузівська спартакіада, присвячена Дню захисника Вітчизни. Щиро вітав учасників спортивних перегонів проректор по службі університету полковник служби ЦЗ Олег Семків. Зокрема, він зазначив, що такі змагання, що вп’яте проводяться на навчально-спортивному комплексі Національного університету цивільного захисту України, сприяють розвитку нових популярних форм оздоровлення студентів та курсантів з використанням засобів фізичної культури і спорту, формуванню фізично загартованої особистості, розповсюдженню новаторських досягнень, пропагуванню кращого досвіду організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи. 20-го лютого стартував перший етап міжвузівських змагань, який включив вправи з гімнастики (підйом переворотом), гирьовий спорт та перетягування каната. Активними вболівальниками за спортсменів Національного університету цивільного захисту України є ветерани університету. Віталій Петрович Яковлєв та Борис Григорович Козлов, що понад тридцяти років свого життя присвятили підготовці майбутніх рятувальників, сьогодні підтримують молоде покоління. За словами Віталія Яковлєва, у минулому - гуру навчального закладу зі спортивного багатоборства, кульової стрільби, гімнастики, такі масштабні заходи активізують роботу з фізичного виховання, пропаганду здорового способу життя, стимулюють педагогічні колективи навчальних закладів до активної спортивної діяльності.
У першому етапі взяли участь 260 спортсменів із 24 вищих навчальних закладів міста Харкова.
22 лютого представники кафедри пожежної профілактики в населених пунктах НУЦЗУ поздоровили Чижевського Михайла Леонідовича з 75-річчям. Побажали ювілярові міцного здоров'я, гарного настрою, довголіття, бадьорості та передали поздоровлення керівництва університету.
Чижевський Михайло Леонідович народився 22 лютого 1937 року в селі Сороковка Харківського району Харківської області. Свою трудову діяльність почав ще в 1953 році електриком Сталінського монтажного управління Південелектромонтаж. В 1960 році Михайло Леонідович закінчив Львівське пожежно-технічне училище МВС СРСР, в 1967 році - Вищу пожежно-технічну школу МВС СРСР і почав викладацьку діяльність у Харківському пожежно-тхнічному училищі МВС СРСР ім. Г.І.Петровського. За час роботи в нашому навчальному закладі обіймав посади викладача, старшого викладача, заступника начальника навчального відділу, начальника пожежно-профілактичного циклу та заступника начальника кафедри пожежної профілактики. Полковник внутрішньої служби Чижевський М.Л. завершив службу 27 вересня 1993 року, але не втратив зв'язок з університетом.
22 лютого у клубі Національного університету цивільного захисту України відбулося урочисте закриття та нагородження переможців міжвузівських змагань, присвячених Дню захисника Вітчизни. На спортивному святі були присутніми заступник начальника управління фізичного виховання та спорту Харківської області Андрій Кобзар, заступник начальника Академії внутрішніх військ МВС, полковник Андрій Чухлатий, ветеран спорту, майстер спорту з вільної боротьби та боротьби самбо, випускник Харківського пожежно-технічного училища 1958 року – Борис Григорович Козлов, студенти та курсанти вищих навчальних закладів Харківщини. Цього року у міжвузівських змаганнях взяло участь понад 400 чоловік, що представили 24 вищі навчальні заклади Харківщини. Серед учасників змагань – майстри спорту, кандидати в майстри спорту України, першорозрядники.
Два дні тривали спортивні перегони. Найсильніші спортсмени демонстрували свою спортивну вдачу, виборюючи призові місця. Нагадаємо: перший етап змагань, що включав вправи з гімнастики, гирьовий спорт та перетягування каната визначив переможця – збірну команду Національного університету цивільного захисту України. Слід зазначити, що другокурсник факультету пожежної безпеки Роман Копил, що став чемпіоном з гімнастики (підйом переворотом), поставив рекорд – 405 разів. У минулому році також було поставлено рекорд з цього виду спорту тепер уже випускником університету Сергієм Деньковичем, що виконав 505 разів. А от другий етап з плавання визначив переможцем збірну команду Національного технічного університету «ХПІ», а збірна команда Національного університету цивільного захисту України виборола бронзу з цього виду спорту. В етапі бігу на 50 метрів перше місце завоював також спортсмен університету другокурсник факультету пожежної безпеки Віктор Гончар.
Вітаючи усіх присутніх, проректор університету по службі полковник служби ЦЗ Олег Семків наголосив на винятковій значимості масштабного спортивного свята, що зібрало понад 400 учасників. І головне – такі заходи не тільки визначають нові рекорди та нові імена переможців, а й об’єднують сучасну молодь.
Тож, громадянам слід відповідально ставитися до свого життя і здоров'я та без необхідності не виходити на тонку кригу.
24 лютого у клубі Національного університету цивільного захисту України пройшов розважальний шоу-конкурс «Містер Університет 2012». За право називатись найелегантнішим, найерудованішим, найпривабливішим змагались шестеро представників сильної статі навчального закладу. У конкурсі взяли участь слухач магістратури Руслан Левченко, третьокурсник соціально-психологічного факультету Дмитро Олійник, другокурсник факультету пожежної безпеки Назарій Дідоха, третьокурсник факультету цивільного захисту Владислав Гайворонський, третьокурсник факультету техногенно-екологічної безпеки Валерій Шевченко та четвертокурсник факультету оперативно-рятувальних сил Павло Пилинський.
За словами художнього керівника та режисера конкурсу Миколи Целуйка, усі хлопці були старанними та надзвичайно ретельно готувалися до свого зіркового часу – виступу на сцені університету. Чимало часу їм довелось витратити, навчаючись хореографії, вокалу та майстерно триматись на сцені. Цікавий сюжет конкурсу пройшов за мотивом гостросюжетного фільму «Містер і Місіс Сміт», в якому два спеціальних агенти шукали найкращого учасника конкурсу, який гідний звання «Містер Університет».
Конкурсанти виконали чотири завдання. Перше - візитна карточка, в якій учасники представили себе глядачу, а саме: свої інтереси, хобі та плани на майбутнє; друге - відеоконкурс – «Я в іншій професії», де учасники спробували себе в іншій сфері діяльності. У третьому турі конкурсанти в зеркальному порядку відображали звук, а потім відтворювали його в такому виді, як почули, щоби в результаті ще одного перевороту вийшла смішна пісня, яку й повинні були учасники вгадати. Оригінальне завдання - «Орієнтування в темряві», де кожний із учасників із заплющеними очима пройшов дистанцію з перешкодами за допомогою нестандартних звукових підказок партнерш. Четвертий тур визначив танцювальні можливості учасників – у стилі танго вони продемонстрували свої здібності з хореографії.
Усі учасники шоу креативно підійшли до випробувань конкурсу. Тому журі довелось важкувато обрати «Містера Університет 2012»». Але конкурс є конкурс. У номінації «Містер Галантність» переміг Павло Пилинський, «Містер Стиль» - Валерій Шевченко, «Містер Драйв» - Руслан Левченко, «Містер Креатив» - Назарій Дідоха, «Містер Позитив» - Владислав Гайворонський. Титул «Містер Університет 2012» отримав Дмитро Олійник. Усі учасники конкурсу отримали цінні подарунки. До речі, такий феєричний конкурс проводиться в університеті уже втретє. Тож, славні традиції навчального закладу примножуються.
29 лютого У Харкові виставка «Освіта без кордонів» розмістилась на території Єврейського Общинного Культурного Центру «Бейт Дан».
Головним організатором Міжнародного виставкового освітянського форуму виступило Агентство Міжнародного студентського обміну Освіти «ІСЕА». В перший день роботи виставки більше 400 харків’ян отримали інформацію про діяльність українських і закордонних закладів освіти. Школярі, батьки та представники навчальних закладів першої столиці із зацікавленістю вивчали діяльність представлених закладів.
За час роботи виставки 20 працівників Національного університету цивільного захисту України відвідають освітянський захід і працюватимуть із учасниками виставки за профорієнтаційним напрямком «Абітурієнт 2012». Виставкові стенди НУЦЗУ оригінальні і вкрай інформаційно насичені, а комунікабельність викладачів-рятувальників і їх досвід роботи із молоддю сприяють фаховому діалогу і забезпечують біля них чималі групи екскурсантів. Експозиції виставки працюють саме для тих, хто потребує професійної кваліфікованої допомоги під час вибору навчального закладу. І не тільки в Україні, зокрема у Харкові, а також і за кордоном. Кваліфіковані експерти у галузі освіти, які працюють на виставці, також пропонують найкращий варіант міжнародного стажування, допомагають підібрати програму студентського обміну, пропонують участь у волонтерських програмах. Треба відмітити, що за останні 10 років Агентство ІСЕА стало надійним міжнародним партнером в Україні у площині представлення послуг в отриманні освіти за кордоном. Крім того, агенція пропонує широкий вибір мовних курсів для дітей та дорослих, а також запропонує навчальний заклад, який максимально відповідає вашим вимогам. За останній рік, відмічають фахівці, значно зросла частина українських студентів, які зробили свій вибір на отримання освіти за кордоном, тому що інвестиції в освіту є важливою часткою сімейного бюджету кожної родини.
1 березня саме до Дня цивільної оброни в Національному університеті цивільного захисту України було відкрито народознавчу світлицю на 3-му курсі факультету пожежної безпеки.
Урочисто відкрили кімнату патріотичного виховання у дусі національних традицій ректор НУЦЗУ генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий та ветеран університету Борис Козлов. Шанованих гостей господарі-третьокурсники зустріли хлібом-сіллю. У сучасно обладнаній, відповідно до нормативних вимог та державних стандартів, світлиці курсант Михайло Куценко провів пізнавальну екскурсію про професію рятівника та вогнеборця, про університет – місце, де професіоналів вищого ґатунку готують із вчорашніх школярів тощо. Цей та інший інформаційний матеріал розміщений на стендах кімнати.
Світлицю було створено зусиллям начальника 3-го курсу факультету пожежної безпеки підполковника служби ЦЗ Володимира Лагутіна, заступника начальника курсу майора служби ЦЗ Романа Полстянкіна та особовим складом підрозділу. До курсантів із вітальним словом звернувся Борис Григорович Козлов. «За наших часів, - зазначив ветеран навчального закладу, - ми не мали таких зручностей. Сьогодні - інший час, інші можливості. Тут вам оголошуватимуться подяки і догани, проходитимуть патріотичні та соціально-виховні години. Тож, бережіть ваше надбання, нехай ця світлиця якомога довше послужить на благо кожного з вас». Хвилиною мовчання вшанували пам'ять попереднього начальника курсу Юрія Сумцова, який передчасно пішов з життя. Діяльності цієї людини було присвячено інформаційний стенд у світлиці. У НУЦЗУ приділяється велика увага виховному аспекту в житті курсантів Тож, нехай у світлій і затишній, сучасно обладнаній світлиці виростають, навчаючись, всебічно розвинені, духовно збагачені, морально стійкі юнаки на тлі сучасної епохи.
1 березня представники кафедри пожежної профілактики в населених пунктах поздоровили Буткевича Юрія Володимировича з 70-річчям. Побажали ювілярові міцного здоров'я, гарного настрою, довголіття, бадьорості та передали поздоровлення керівництва університету.
Буткевич Юрій Володимирович народився 1 березня 1942 року в місті Саратові. В 1963 році Юрій Володимирович закінчив Харківське пожежно – технічне училище МОГП УРСР та став до праці інспектором СВПЧ МОГП Червонозаводського району м. Харкова. В 1969 році закінчив Вищу пожежно-технічну школу МВС СРСР і почав викладацьку діяльність у Харківському пожежно-технічному училищі МВС СРСР. За час роботи в нашому навчальному закладі займав посади викладача, старшого викладача пожежно – профілактичного та пожежно – тактичного циклів, старшого викладача циклу спеціальних дисциплін, а з 1993 року – старшого викладача кафедри пожежної профілактики, викладаючи дисципліну «Протипожежне водопостачання». Підполковник внутрішньої служби Буткевич Ю.В. завершив службу в квітні 1995 року, але не втратив зв'язок з університетом.
6 березня Ректори Харківського та Львівського ВНЗ МНС провели спільну Інтернет-нараду. Головними з них стали – правова площина присвоєння спеціальних звань магістрам, механізм стимулювання «відмінників» навчання, сиріт та одружених. Крім того, ректори НУЦЗУ Володимир Садковий та ЛДУ БЖД Михайло Козяр домовились напрацювати спільну концепцію з приводу перспективного планування кількості навчання курсантів, а також концепцію із підготовки проекту законодавчого акту щодо врегулювання права працівників органів пожежного нагляду здійснювати перевірки стану дотримання мешканцями правил пожежної безпеки безпосередньо у приватних житлових будинках та квартирах.
Учасники наради домовились і надалі регулярно спілкуватися у такому форматі. Вже незабаром, у третій декаді березня, представники студентського та курсантського самоврядування, наукових осередків проведуть подібну сьогоднійшній Інтернет-зустріч. Обмін досвідом і науковими здобутками між викладачами та курсантами вишів триватиме.
Телемости і оnline конференції між Харковом та Львовом працюють на користь навчального процесу і на імідж двох навчальних закладів, які готують фахівців цивільного захисту і рятувальної справи. Сучасні інформаційні технології допомагають керівництву університетів вирішувати проблеми сьогодення, професорсько-викладацькому складу обмінюватися науковими здобутками, а курсантам і студентам краще дізнаватись про життя молодіжних осередків.
7 березня Чоловіки університету поздоровляли жінок навчального закладу із Святом 8 березня. Весняний корпоратив особового складу пройшов в НУЦЗУ завзято.
14 березня у рамках проведення в Харкові форуму молодих вчених відбулася прес-конференція психологів, де йшлося про емоційні реагування людей на телепрограми з екстремальним сюжетом.
Автором наукового дослідження «Особливості реагування особистості на телепередачі з екстремальним сюжетом» стала третьокурсниця соціально-психологічного факультету навчального закладу Валентина Астапенкова, її науковим керівником - кандидат біологічних наук, доцент кафедри загальної психології університету Юлія Ільїна. Дослідження проводилося на базі НУЦЗУ серед курсантів та студентів соціально-психологічного факультету, віком від 18 до 22 років, з високим рівнем особистісної і ситуативної тривожності, середнім рівнем агресії і низьким рівнем емоційних переживань. Як виявилося, професія екстремального і кризового психолога передбачає наявність останньої на більш високому рівні. Низькі показники емоційних переживань у молоді знаходять своє психологічне пояснення. Спостереження за насильством у мас-медіа призводить до зниження чутливості. Надивившись і наслухавшись репортажів про війну і насильство, люди перестають звертати на них увагу та серйозно сприймати. Також для вивчення емоційних реакцій психологи НУЦЗУ змонтували науково-популярний фільм. При його підготовці врахували, що для актуалізації емоційних станів є необхідним провокуючий матеріал. Фахівці визначили, що люди на одну і ту ж інформацію реагують по-різному. На їх емоційний стан впливає гра акторів, моральна проблематика, особливості зйомки, монтажу, використання музичних засобів, звуку в цілому. Автори наукового дослідження вважають, що така реакція психологів МНС обумовлена професійною спрямованістю.
Завдяки попередній кропіткій роботі, проведеній керівництвом університету, факультетів, курсів, відділу комплектування та проходження служби університету з курсантами-випускниками, досить швидко пройшов розподіл. Перед комісією шикувались випускники окремо з кожної області та підтверджували свій намір про відбуття на місця для подальшого проходження служби. Особливу увагу було приділено випускникам-сиротам та одруженим, які мають дітей, їх побажання було повністю враховано та задоволено. Після випуску поповнять лави територіальних підрозділів МНС України та Держтеногенбезпеки 231 випускник.
15 березня у кіноконцертній залі «Україна» пройшов гала-концерт ХVII щорічного міського фестивалю колективів художньої самодіяльності «Студентська Весна - 2012», де свої таланти представили більше двадцяти вищих навчальних заклади Харківщини. Вони змагалися за звання найталановитішого навчального закладу нашого міста.
Танцювальний колектив «Флейм» Національного університету цивільного захисту України вразив усіх глядачів своїм хореографічним номером «Козацькі витребеньки». Професійне журі конкурсу знову впевнилося, що курсанти-рятівники можуть скласти конкуренцію професійним творчим колективам міста Харкова. Свято відкривали представники профільних департаментів та заступник міського голови з питань сім’ї, молоді, спорту та підготовки ЄВРО-2012 із футболу – Попов Олександр Вікторович. Підтримати рятувальників прийшли викладачі, курсанти і студенти університету - більше 100 осіб. Усі глядачі бурхливими оплесками приймали творчу молодь НУЦЗУ. Віват, Студентська весно, віват, таланти НУЦЗУ!
20 березня Від волейболу до гир. Олена Рябовол з м'ячем вже 11 років, і 2 роки, як в її руках літають гирі. Батькам дівчина про своє друге, здавалось би не зовсім жіноче захоплення, сказала не відразу. Родина була проти додаткового навантаження і мозолів на руках дочки. Але впертість Олени вивела її до гідних результатів.
Олена Рябовол, чемпіонка України з гирьового спорту, студентка 2 курсу Національного університету цивільного захисту України: Недавно в городе Никополь Днепропетровской области проходил Чемпионат Украины по гиревому спорту среди девушек до 18 лет. Это мой первый чемпионат такого уровня. Чуть более двух лет занимаюсь гирями. На соревнованиях старалась. Не подвела тренера, стала сама уверенней в своих силах, моя маленькая победа, даже пусть и «золотая», войдет в летопись спортивных достижений моего университета гражданской защиты. 200 раз в рывке я подняла 16-килограммовую гирю. Получила 200 балов и выполнила нормативы мастера спорта. Я спорт очень люблю. И гири, и легкая атлетика, и волейбол – мои увлечения. В тренажерный зал хожу как на праздник. Девушкам и парням, кто еще не подружился с физкультурой и спортом, советую пересмотреть свои жизненные планы и выйти на стадион.
В одному залі з дівчиною ще одна чемпіонка. Олена Меркулова – тогорічна випускниця Національного університету цивільного захисту України. Вже неодноразово силачка-красуня прославила Харків і Національний університет цивільного захисту на рівні світового спорту. В Італії Олена Меркулова неодноразово ставала призером світового рівня і цього річ знов збирається в цю країну на міжнародні змагання. Дівчина свою вже другу вищу освіту цілковито присвятила спорту і мріє отримати майстра спорту вже міжнародного класу. Обох дівчат до високих результаті впривів один тренер. Говорить, вік і фізичні дані обом дівчатам дозволять підіймати країну і на подальших змаганнях. Нова ж чемпіонка України Олена Рябовол на змаганнях одразу ж медаллю захистила і майстра спорту. Вячеслав Кононович, викладач Національного університету цивільного захисту України, заслужений майстер спорту. Победы достаются нелегко. Лены Рябовол соревновалась с семнадцатью претендентками. Усиленные тренировки привели Лену к победе !
20 березня Надзвичайно приємно, що сьогодні ветерани Національного університету цивільного захисту України в однострої із своїми однодумцями, вболівають за долю навчального закладу, дають слушні поради, щедро передаючи свій накопичений досвід. Так, 17 березня керівництво та науково-педагогічні працівники університету вітали із 75-річним Ювілеєм одного із найактивніших представників ветеранської організації навчального закладу Бориса Григоровича Козлова.
Підполковник у відставці, а в минулому - заступник начальника навчально-методичного відділу Харківського пожежно-технічного училища Борис Григорович сьогодні активно співпрацює із курсантами та працівниками навчального закладу. Шанований ветеран не тільки передає свій безцінний досвід молодому поколінню, а й є безпосереднім учасником як практичних занять, соціально-виховних та просвітницьких акцій, так і дозвільних заходів, що проходять у навчальному закладі.
«Мені завжди надзвичайно цікаво, - ділиться своїми враженнями підполковник у відставці Борис Козлов, - як і чого навчають сьогоднішню молодь у рідній альма-матер. У нашу бутність таких масштабних занять з безпеки життєдіяльності не було, не було й таких сучасно обладнаних народознавчих світлиць, де сьогодні вихованці проводять максимум часу з сампідготовки. Звичайно ж, тоді був тільки один напрям підготовки фахівців – вогнеборців. А сьогодні один із найстаріших ВНЗів пожежно-рятувального профілю має багатогалузеву підготовку. Радіємо ми, ветерани, за наших старанних, ерудованих та талановитих спадкоємців». Не старіють вони, наші дорогі ветерани, душею – бо їм, енергійним життєлюбам, нема коли…
21 березня викладачем кафедри пожежної профілактики в населених пунктах Національного університету цивільного захисту України майором служби ЦЗ Яровим Є.А. та ад’юнктом лейтенантом служби ЦЗ Мусієнком О.М. було проведено заняття з безпеки життєдіяльності для вихованців Харківського обласного спеціалізованого загальноосвітнього навчально-виховного комплексу для дітей з вадами слуху. Фахівці університету нагадали дітям про правила безпечної поведінки під час виникнення пожежі та у весняний період, надання первинної медичної дороги, Під час заняття до вихованців довели інформацію про дії дітей і обслуговуючого персоналу під час пожежі та правильне користування первинними засобами пожежогасіння.
22 березня 2012 року учасники творчих колективів клубу університету були відзначені ректором за здобуту перемогу у щорічному міському шоу-конкурсі «Студентська Весна – 2012». Другий рік поспіль талановита курсантська та студентська родина університету виборює 1 місце у танцювальному та театрально-розмовному жанрі, а вокальний колектив стає лауреатом конкурсу. На сьогоднішній зустрічі з ректором учасники колективів художньої самодіяльності дякували ректорові за підтримку та дали обіцянку і надалі продовжувати славні традиції нашого навчального закладу.
23 березня Национальный университет гражданской защиты Украины (Харьков) планирует открыть 10 новых специальностей.
Справка "SQ".
23 березня на факультеті цивільного захисту НУЦЗУ відбувся випуск слухачів, які закінчили курси підвищення кваліфікації за категорією «Начальники (заступники) СДПЧ, ПДПЧ, ДПЧ». Протягом двох тижнів 23 слухачі з багатьох областей України здобували знання, які їм будуть потрібні для подальшої роботи на посадах. Слухачі мали можливість відпрацювати питання, що стосуються оцінки збитків у разі виникнення надзвичайних ситуацій та розв’язати практичні задачі з визначення сил і засобів для їх ліквідації. Закінчилось навчання комплексним іспитом, на якому всі слухачі отримали позитивні оцінки. Начальник курсу післядипломної освіти підполковник служби ЦЗ Іващенко С.В. вручив свідоцтва про завершення курсу підвищення кваліфікації. Всім слухачам побажали, щоб набуті знання приносили користь, та щасливо дістатись до рідних домівок.
Присутні ознайомились із виставкою навчально-методичної літератури для абітурієнтів, переглянули виставку науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру, а також експозиції виставок досягнень факультетів Національного університету цивільного захисту України. У спортивній залі навчально-спортивного комплексу університету для усіх бажаючих працював презентаційно-консультативний пункт щодо питань вступу до навчального закладу та реєстрації майбутніх абітурієнтів за спеціальностями: «Цивільний захист», «Хімічна технологія», «Психологія», «Пожежна безпека», «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», «Охорона праці». Після ознайомлення гостей із навчально-матеріальною базою університету у клубі навчального закладу для присутніх було організовано перегляд фільму про життєдіяльність НУЦЗУ, а також зустріч гостей Дня відкритих дверей з керівництвом університету. Перший проректор з навчальної та методичної роботи полковник служби ЦЗ Олег Назаров зазначив, що на сьогодні матеріально-технічна база навчального закладу дозволяє навчати до 3000 курсантів та студентів денної форми навчання. У доброзичливій та теплій атмосфері відбулася бесіда між керівництвом навчального закладу та майбутніми абітурієнтами. Питань було безліч, а основні – які бали повинні бути в сертифікатах та з яких предметів проходити тестування. Сертифікати з оцінками (кількістю балів) нижче 4 балів за 12-бальною шкалою оцінювання або 124 бали за 100-бальною шкалою оцінювання Національним університетом цивільного захисту України не прийматимуться, а з профільних предметів повинно бути не менше 140 балів. Також гості заходу активно цікавились питаннями вступу та навчання дівчат в університеті.
Автобусами майбутні абітурієнти та гості університету дістались до навчально-тренувального полігону університету по вулиці Барській, 7. Саме тут вони стали спостерігачами демонстрації можливостей навчального закладу щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, бойових можливостей пожежно-рятувальної техніки навчальної пожежно-рятувальної частини НУЦЗУ. Свою вправність показала команда університету з гирьового та пожежно-прикладного спорту. Найзахоплюючим моментом заходу стало спортивне перетягування канату між курсантами та майбутніми абітурієнтами: перемогла, звичайно, дружба.
Після побаченого та почутого гості із задоволенням смакували «курсантською» їжею - смачним кулішем. Вражень багато – тепер слід правильно зробити свідомий крок у своє майбутнє. Тож, успіхів тобі, абітурієнте!
26 березня науково-педагогічні працівники Національного університету цивільного захисту України радо зустрічали гостей із Інституту післядипломної освіти Харківського Національного педагогічного університету. Майбутні магістри психології стали безпосередніми учасниками циклу практичних вправ з питань організації та надання екстреної психологічної допомоги населенню в умовах надзвичайних ситуацій, проведених фахівцями науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології університету. Провідний науковий співробітник лабораторії Олександр Тімченко, старші наукові співробітники Віталій Христенко та Ігор Поляков ознайомили присутніх з діяльністю психолога МНС та особливостями роботи екстремальних психологів в епіцентрі надзвичайних ситуацій. До уваги присутніх було представлено розроблену та впроваджену у практичну діяльність фахівцями унікальної лабораторії валізу психолога. Гості були вражені почутим та побаченим. Наробки науково-дослідної лабораторії, поки що єдиної в Україні, викликали у присутніх викладачів та студентів непідробну зацікавленість: було безліч запитань. Особливу увагу привернули питання психологічної безпеки під час проведення Євро-2012.
Гості Інституту післядипломної освіти Харківського Національного педагогічного університету ознайомились із матеріально-технічною базою НУЦЗУ, досвідом роботи вихователів навчального закладу, а також мали можливість оглянути музейні експонати, поринувши у захоплюючу подорож славними традиціями одного із найстаріших вищих навчальних закладів пожежно-рятувального профілю. Як зазначила організатор заходу заступник начальника відділу виховної та соціально-гуманітарної роботи майор служби ЦЗ Тетяна Довбій, такі зустрічі сприяють зміцненню зв’язків між психологами вищих навчальних закладів, формуванню тісної співпраці, а також обміну досвідом між фахівцями-психологами.
30 березня у конференц-залі Національного університету цивільного захисту України відбувся телеміст, учасниками якого стали науковці навчального закладу та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Групу харківських молодих учених очолив проректор з наукової роботи НУЦЗУ полковник служби ЦЗ Володимир Андронов, а львівських колег – проректор з науково-дослідної роботи ЛДУБЖ підполковник служби ЦЗ Тарас Рак. На інтелектуальному заході обговорювались питання щодо пріоритетних напрямків наукових досліджень молодих вчених; організації наукової роботи курсантів та студентів обох навчальних закладів, починаючи з перших курсів; яким чином проводиться стимуляція майбутніх молодих вчених для їх участі у конференціях різних рівнів та науково-дослідній діяльності; оцінювання якості роботи наукового товариства курсантів та студентів; можливостей продовження наукових досліджень у випускників ВНЗ у магістратурі й ад’юнктурі; співробітництва зі спорідненими навчальними закладами ближнього та дальнього зарубіжжя. Ефективною та пізнавальною була зустріч науковців обох вищих навчальних закладів МНС у режимі відеоконференцзв’язку не тільки в аспекті обміну досвідом, а й при вирішенні компетентних питань та розв’язанні хвилюючих проблем. Тож, обидві сторони ухвалили пропозиції щодо подальшого співробітництва у сфері виконання сумісних науково-дослідних робіт з напрямків «Пожежна безпека», «Цивільний захист», «Екстремальна та кризова психологія», «Екологія» та інших, проведення науково-технічних семінарів у рамках телемосту з доповідями результатів наукових досліджень курсантів, студентів та ад’юнктів, видання сумісної збірки кращих наукових робіт курсантів та студентів у рамках електронного або друкованого видання.
За право володіти головним призом змагались команди п’яти факультетів: «Камікадзе» факультету цивільного захисту, «Форсаж», що представляла факультет оперативно-рятувальних сил, «Кокос» соціально-психологічного факультету, «Джаст дуит» факультету пожежної безпеки, «Без ГМО» факультету техногенно-екологічної безпеки. Іскрометний гумор, кмітливість та винахідливість командам довелось проявляти у чотирьох етапах змагань - візитці, розминці, відеоконкурсі «Наші традиції» і СТЕМІ.
У компетентності журі, беззаперечно, у присутніх та учасників команд КВН сумнівів не було. Адже до його складу увійшли капітан команди КВН «7 раз», учасниці-полуфіналістки Слобожанської Ліги КВН, Андрій Повелко, автор команди КВН «СБУ» Кирил Мизгін, редактор сайту «Амік. Ру» Вікторія Агатова, полуфіналіст Вищої Української Ліги КВН Сергій Сибелєв, черговий комендант НУЦЗУ Дмитро Дудник. Та найважливішими суддями все ж таки були глядачі, які протягом усієї гри дарували командам бурхливі оплески та овації. Конкурс є конкурс – і перемога, як правило, дістається сильнішому. Такою стала збірна команда КВН соціально-психологічного факультету «Кокос». Вона й виборола найголовніший приз – Кубок ректора.
Приз глядацьких симпатій виборола команда факультету цивільного захисту «Камікадзе», «Найоригінальнішою» стала команда факультету оперативно-рятувальних сил «Форсаж», «Кращою театральною командою» став колектив факультету пожежної безпеки «Джаст дуит», а «Наймузикальнішою» – команда факультету техногенно-екологічної безпеки «Без ГМО». Також кращим актором було визнано третьокурсника соціально-психологічного факультету Євгена Куртесова, а кращою акторкою – третьокурсниця того ж факультету Катерина Миргород. Як зазначив проректор Національного університету цивільного захисту України полковник служби ЦЗ Вадим Попов, такі заходи в університеті стали вже традиційними і обов’язково будуть підтримуватись керівництвом навчального закладу.
4 квітня у конференц-залі Головного територіального управління МНС України в Харківській області відбулася колегія, де були присутніми начальник ГТУ МНС України в Харківській області генерал-майор служби ЦЗ Павло Одарюк, начальник ГУ Держтехногенбезки у Харківській області полковник служби ЦЗ Олександр Ломанов, керівники районних відділів ГТУ МНС України в Харківській області, представники оперативно-рятувальних підрозділів і служб гарнізону.
У рамках заходу представники університету відвідали літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди, взяли участь у насадженні фруктових дерев у музейному парку – пам’ятці садово-паркового мистецтва ХVIII століття, допомогли з прибиранням музейного парку. «Така пізнавальна та корисна екскурсія, - говорить ветеран навчального закладу, активний учасник усіх традиційних заходів університету Борис Козлов, - та посильна допомога видатній історичній пам’ятці українського народу сприяє вихованню у молоді почуття відповідальності, відчуття причетності до збереження національних святинь, традицій українського народу.
У спортивній залі навчально-спортивного комплексу університету для усіх бажаючих працював презентаційно-консультативний пункт щодо питань вступу до навчального закладу та реєстрації майбутніх абітурієнтів за спеціальностями: «Цивільний захист», «Хімічна технологія», «Психологія», «Пожежна безпека», «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», «Охорона праці».
Після ознайомлення гостей із навчально-матеріальною базою університету у клубі навчального закладу для присутніх було організовано перегляд фільму про життєдіяльність НУЦЗУ, а також зустріч гостей Дня відкритих дверей з керівництвом університету.
Після ознайомлення із матеріально-технічною базою по вул. Чернишевська, 94, зустрічі із керівництвом навчального закладу присутні автобусами дістались до навчально-тренувального полігону університету по вулиці Баварській, 7. Саме тут вони стали спостерігачами демонстрації елементів висотної підготовки, а саме: евакуації постраждалих з 4-го поверху гуртожитку за допомогою рятувальних пристроїв та підйому рятувальників на дах гуртожитку за допомогою верхолазного спорядження. Також майбутні абітурієнти на власні очі переконались у небезпечності професії рятувальника при проведенні рятувальних робіт на воді, аварійно-рятувальних робіт на міському електротранспорті під час ДТП, при аварії на повітряному транспорті (літак, гелікоптер), в завалах зруйнованих будівель.
«Я глибоко вражений побаченим, - ділиться майбутній випускник Дніпропетровської середньої загальноосвітньої школи № 102 Анатолій Вовчур. – Особливо зацікавили рятувальні роботи при евакуації людей з-під завалів. Це є надзвичайно відповідально та небезпечно. Сьогодні вже відчуваю свою причетність до обраної професії».
Також гості відвідали зимовий сад, лабораторію спеціальної хімії та хімічної технології, науково-дослідну лабораторію управління у кризових ситуаціях, побачили тренувальну психологічну смугу перешкод.
Майбутній випускник ліцею № 2 м. Армянська АР Крим Артем Нагорняк виявив бажання стати екстремальним психологом. На День відкритих дверей він приїхав разом із матір’ю. Артем усвідомлює виключно благородну місію професії практичного психолога. «Хочу бути лікарем людських душ. – зазначає юнак. – Це ж так почесно і відповідально турбуватися про людей та допомагати їм у скрутних ситуаціях». Мати майбутнього абітурієнта Ніна Григорівна повністю розділяє вибір свого сина.
Найзахоплюючим моментом заходу стало спортивне перетягування канату між курсантами та майбутніми абітурієнтами. Переможених не було. Звичайно, перемогла дружба. Після побаченого та почутого на гостей чекали смачний куліш та гарячий чай.
7-9 квітня у Дніпропетровську пройшов XXI Відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс вокалістів «Золота нотка». Учасниками пісенного форуму стали більше 500 вокалістів з Росії, Білорусії, Корейської НДР, Китайської НР, різних регіонів України. Серед них була представниця Національного університету цивільного захисту України керівник вокального ансамблю «Аніма» Тетяна Репіна. Конкурс визначав переможців у трьох номінаціях – «Народний вокал», «Естрадний вокал» та «Джаз», а також визначав вікові категорії: дебют на сцені І від 5 - до 8 років; ІІ – від 9 до11 років; ІІІ – від 12 до 14 років; IV – від 15 до 16 років; V – від 17 до 22 років; VI – від 23 до 29 років; VII – від 30 років і старше; VIII – змішана. До журі Міжнародного пісенного форуму увійшли заслужені працівники культури України, лауреати міжнародних конкурсів вокалістів, члени Всеукраїнського музичного союзу, очолив конкурсну комісію – заслужений діяч мистецтв України, старший викладач Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського, композитор Євген Досенко.
Важко довелось надзвичайно компетентному журі визначати кращих – але конкурс є конкурс. Так, харків’янка Тетяна Репіна отримала Диплом лауреата ІІ ступеня у номінації «Естрадний вокал». Бурхливими оплесками зустрічали присутні дві музикальні композиції, виконані вокалісткою, - «One night only» та «Баллада о солдатской матери».
11 квітня на базі Національного університету цивільного захисту України, який наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 18 листопада 2011 року № 1324 "Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2011/2012 навчальному році" визнано базовим вищим навчальним закладом під час проведення заходу з дисципліни «Цивільний захист», змагалися інтелектуали з 17 вищих навчальних закладів нашої держави. 46 учасників ІІ етапу представили Одеську, Сумську, Донецьку, Дніпропетровську, Львівську, Черкаську, Київську, Миколаївську та Харківську області.
Як зазначив начальник науково-методичного центру навчальних закладів МНС України НУЦЗУ полковник служби ЦЗ Юрій Уваров, теоретична та практична частини олімпіадних завдань було укладено відповідно до Типової програми дисципліни «Цивільний захист", затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та МНС України. Вона є обов’язковою для вищих навчальних закладів нашої держави, зазначив Юрій Володимирович, при підготовці фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» та «магістр».
12 квітня у клубі Національного університету цивільного захисту України відбулося нагородження переможців та учасників ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Цивільний захист». Вітав присутніх перший проректор з навчальної та методичної роботи університету полковник служби ЦЗ Олег Назаров. Він визначив високий рівень підготовки конкурсантів до участі в олімпіаді Всеукраїнського рівня, а також роль заходу для подальшого підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, пошуку обдарованої курсантської і студентської молоді та створення умов для її творчого зростання.
Так, Дипломом за І місце у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Цивільний захист» був нагороджений Сергій Мальчук (Національний університет цивільного захисту України), Дипломами за ІІ місце – Марина Улітіна (Харківська національна академія міського господарства) та Ксенія Аврамішина (Сумський державний університет), Дипломами за ІІІ місце - Цвєтана Ященко (Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова), Оксана Скакун (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності), Вікторія Ільєнко (Національний авіаційний університет (м. Київ).
13-15 квітня у м. Токмак Запорізької області відбувся XIV міжнародний чемпіонат з гирьового спорту серед юнаків і дівчат. Силою мірялися 200 спортсменок із 20 держав. У ваговій категорії більше 60 кілограмів змагалися 20 дівчат. Приємно і водночас дивно, що саме на цих спортивних перегонах безперечну перемогу отримала другокурсниця факультету техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України Олена Рябовол, виконавши підняття 16-кілограмової гирі у ривку 203 рази. Своїми перемогами Олена завдячує заслуженому тренерові України, майстрові спорту міжнародного класу, неодноразовому чемпіонові світу з гирьового спорту, двократному призерові чемпіонату світу, викладачеві кафедри фізичної підготовки університету підполковнику служби ЦЗ В’ячеславу Кононовичу. На змаганнях міжнародного рівня дівчина оновила свій рекорд: у березні 2012 року на чемпіонаті України вона поставила особистий рекорд підняття гирі 200 разів у ривку. Сьогодні в Оленчиних планах - взяти участь у чемпіонаті світу, що пройде у листопаді 2012 року в італійському місті Мілан. Тож, побажаємо їй успіхів на спортивній ниві та подальших перемог!
18 квітня на базі Національного університету цивільного захисту України стартувала Спартакіада МНС України серед осіб рядового та начальницького складу, працівників органів та підрозділів, вищих навчальних закладів системи МНС України з професійно-прикладних видів спорту. 23 команди з різних регіонів України стали учасниками спортивних перегонів. 370 спортсменів позмагаються у спритності, силі та вправності з гирьового спорту, легкоатлетичного кросу, службового двоборства і волейболу.
На урочистому відкритті Спартакіади МНС України, що відбулося на плацу навчального закладу, були присутніми начальник Центру соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення МНС України Олександр Алімов, заступник начальника ГТУ МНС України в Харківській області полковник служби ЦЗ Олександр Волобуєв, ректор НУЦЗУ генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий, керівництво Харківської обласної організації Федерації спортивного товариства «Динамо», представники ГТУ (ТУ) МНС України в областях., ветерани. Вітаючи усіх присутніх, проректор по службі НУЦЗУ полковник служби ЦЗ Олег Семків наголосив на винятковій значимості масштабного спортивного свята, що зібрало 370 учасників. І головне – такі заходи не тільки визначають нові рекорди та нові імена переможців, а й об’єднують сучасну молодь.
18 квітня для курсантов Национального университета гражданской защиты Украины было проведено выездное занятие на Николаевском Черноморском судостроительном заводе.
Цель занятия – ознакомление с организацией системы пожарной безопасности ремонта и строительства судов в Украине. В Николаев с магистрами 5 курса факультета пожарной безопасности НУГЗУ выезжали начальник кафедры пожарной тактики и оперативно-спасательных работ, подполковник службы гражданской защиты Андрей Лесняк и преподаватель кафедры, капитан службы гражданской защиты Виталий Собина.
3-4 травня в м. Маріуполь у Палаці культури «Маркохім» пройшов ІІІ Фестиваль героїко-патріотичної пісні серед працівників органів і підрозділів цивільного захисту МНС, членів їх сімей та ветеранів і пенсіонерів МНС, присвячений Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Близько 100 учасників фестивалю з різних областей нашої держави проявили свою майстерність та професіоналізм. Конкурс відбувся за трьома номінаціями: «Вокально-інструментальні ансамблі», «Автор-виконавець», «Вокал».
На цей час унікальний та видовищний масовий захід триває у першій столиці. Разом із іншими курсантами та студентами вищих навчальних закладів Харкова майже 1000 майбутніх рятувальників НУЦЗУ вивчають динамічні рухи та ритми на спортивному комплексі Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ». В цілому, це стане грандіозним шоу. Хвилі рук та футбольні кричалки, виконані волонтерами під час шоу на спеціально обладнаних трибунах прямо на сцені, а також перед нею, створюватимуть ефект масовості та будуть повністю прийнятним для їх подальшого використання на стадіонах під час євроматчів. Шоу «Вболівай з найкращими» не лише об’єднає та популяризує серед українців культуру вболівання, але і визначить найактивніше місто країни. За результатом проведення туру, команда міста-переможця в якості головного призу візьме участь у зйомках нового кліпу Руслани на прикладі останнього відео співачки, знятого на пісню «Давай Грай».
67 років минуло від дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Донині величний подвиг захисників і визволителів Вітчизни символізує тріумф справедливості, залишається невичерпним джерелом патріотизму та непоборної віри у світле майбутнє.
День Перемоги – це свято, що гуртує представників усіх поколінь у їхньому щирому прагненні віддати данину шани й поваги воїнам-фронтовикам. Ми завжди пам'ятатимемо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей. У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Будемо ж гідні ратного і трудового подвигу наших батьків. Зробимо все від нас залежне, щоб розквітав, ставав красивішим і заможнішим рідний край. Нехай земля радує щедрим колосом, а чисте, мирне небо – сонячними погожими днинами, рясним, своєчасним дощем. Сивочолі ветерани! У нашій пам'яті назавжди залишиться ваш урок честі й слави, героїзму й самопожертви, патріотизму і вірності Вітчизні. Ми свято стоятимемо на варті миру, який ви вибороли для нас. Нехай працелюбність і любов до рідної землі будуть запорукою успішного виконання поставлених перед усіма нами завдань. А мир, добробут і суспільна злагода стануть найкращим пам’ятником солдатам Перемоги. Бажаю Вам мирного неба, великого щастя, здоров’я, оптимізму та активного довголіття! Нехай у ваших родинах панує злагода і спокій, а оселі повняться достатком!
8 травня По-справжньому любити свою Батьківщину…Скільки б не минуло часу, великий День Перемоги назавжди залишається для всіх нас Днем пам’яті, скорботи по загиблих та шани наших дорогих ветеранів. У ці весняні святкові дні проходять уроки мужності, зустрічі, мітинги на честь вшанування дорогих нам людей. Спогади ветеранів про страшні часи Великої Вітчизняної війни надовго залишаться в пам’яті молодого покоління. Підполковникові у відставці Борису Григоровичу Козлову, в минулому – заступнику начальника навчально-методичного відділу Харківського пожежно-технічного училища, виповнилось 4 роки, коли почалась Велика Вітчизняна війна. Але запам’яталась вона йому з перших днів. Рано-вранці 22-го червня сім’я Козлових разом із родичами збиралась відпочити за містом. Того сонячного дня ніхто й гадки не мав про жахливу подію, що станеться незабаром. Звістку про початок війни родина сприйняла лише ввечері на залізничному вокзалі станції «Основа».
Тоді врізалось у пам'ять страшне слово «війна», похмурі та напружені обличчя громадян, сльози на очах жінок, збори брата В’ячеслава на фронт… Постійно говорили про жорстокості німців до населення, особливо до комуністів. Родина Козлових залишилась на окупованій території, жила вона приблизно у 3-ох кілометрах від аеропорту і в 15-ти хвилинах ходу до залізничного вокзалу станції «Основа».
Особливо страшними стали часті бомбардування: німці їх здійснювали і вдень, і вночі. Ховалась родина у щемі, зробленому батьком у їхньому саду. Одного разу, пригадує Борис Григорович, під час чергового артобстрілу у вікно будинку, де жила його сім’я, потрапив снаряд. На щастя, він не розірвався…А от від сусіднього будинку залишились лише зяючі вирви. Бачив він і знущання німців над людьми: як скидали фашисти з літака запалений мазут, у великі скупчення людей – колеса тощо. У паніці гинули люди… Жити на окупованій німцями території було просто неможливим. Розквартировані по домівках, вони відчували себе повними господарями. За будь-яку провину розстрілювали харків’ян. У місті тоді, особливо у центрі, згадує підполковник Козлов, було багато повішених із надписом «партизан». Очевидно, дуже німці боялись наших народних месників…Довелось тоді маленькому Борисові, як пішли на фронт батько і сімнадцятирічний брат Анатолій, пережити поранення від бомби, причому медичну допомогу надав йому німецький лікар, на собі випробувати удари фашистської зброї...
23-те серпня – день визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників, вкарбувалось у пам’яті загальним пожвавленням та радісними привітаннями радянським солдатам, що йшли вулицею Одеська. При визволенні рідного міста від фашистів й досі у голові гримлять залпи славнозвісної «катюші»…Але то вже сприймалось зовсім по-іншому – незабаром була Перемога! Сьогоднішній молоді Борис Григорович бажає не знати тих жахливих подій Великої Вітчизняної, по-справжньому любити свою Батьківщину, бути відданим патріотом своєї країни. Юнакам, що обрали професію рятівника, завжди бути готовими до захисту не тільки своєї Вітчизни, а й життя і здоров’я людей у будь-яких надзвичайних ситуаціях. А для цього необхідно готувати себе як морально, так і фізично.
9 травня у річницю Великої Перемоги на Меморіалі Слави відбулася урочиста хода та покладання квітів. Вклонитися пам'яті полеглих воїнів прийшли керівники міста й області, структурних підрозділів Харківської облдержадміністрації, директори департаментів та начальники управлінь міськвиконкому, керівники підприємств області, ветерани, учнівська молодь, представники духовенства різних конфесій, жителі та гості міста.
Ходу відкрили ветерани Великої Вітчизняної війни з полковими прапорами. Парадним строєм пройшли перед присутніми військові підрозділи Харківщини та курсанти силових вузів Харківщини, серед яких – парадний розрахунок Національного університету цивільного захисту України. Присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів Радянської Армії хвилиною мовчання, на їх честь був даний почесний салют. Завершила церемонію поминальна панахида по всіх, хто загинув у боях за свободу нащадків і свого народу.
Цього ж дня на площі Свободи відбувся урочистий парад, яким командував начальник Харківського гарнізону, учасник військових дій в Афганістані полковник Олексій Середа. Очолив парадний розрахунок Національного університету цивільного захисту України генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий.
Для ветеранів і гостей свята виступили творчі колективи області. Після закінчення параду усіх ветеранів пригостили польовою кашею.
10 травня У святкові дні Великої Перемоги ветерани Національного університету цивільного захисту України відвідали Соколівський музей бойового братерства. Його експозиція присвячена подіям березня 1943 року, коли чехословацький батальйон під командуванням підполковника Л. Свободи, разом з радянськими солдатами, тримав оборону по р. Мож, щоб уповільнити наступ німецько-фашистських військ на Харків.
У першій залі музею розміщені археологічні, нумізматичні експонати, твори живопису, декоративно-прикладного мистецтва, що розповідають про с. Соколове періоду заселення Слобожанщини.
Експозиція другої зали відображає бойовий шлях чехословацьких військових формувань від с. Соколово до Праги – фото і документи, особисті речі, обмундирування чехословацьких воїнів, зразки бойової техніки часів війни. Основу третьої зали складають сувеніри, подарунки офіційних делегацій та гостей із Чехії та Словаччини. Також ветерани НУЦЗУ побували на території обеліску «Слави» на братських могилах радянських та чехословацьких воїнів. В одній із могил похований командир роти надпоручик Отакар Ярош — перший із іноземних громадян, удостоєний звання Героя Радянського Союзу, пам'ятник уродженцю цих місць Герою Радянського Союзу лейтенанту О.Р. Шемигону, що повторив подвиг О. Матросова в 1944 р., меморіальний парк.
11 травня у конференц-залі НУЦЗУ відбулося засідання спеціалізованої вченої ради К 64.707.02. На порядку денному - захист дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук зі спеціальності «Психологія діяльності в особливих умовах» начальника відділення впровадження психотренінгових технологій науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології старшого лейтенанта служби ЦЗ Андрія Побідаша за темою «Психологічні особливості життєвої стійкості моряків-жертв піратського полону» та старшого викладача кафедри прикладної психології майора служби ЦЗ Максима Хвороста за темою «Розвиток психологічної стійкості керівників рятувальних підрозділів в умовах професійної діяльності».
Науковим керівником Андрія Побідаша є провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Наталія Оніщенко, а Максима Хвороста - начальник кафедри загальної психології доктор біологічних наук, професор Ліна Перелигіна.
Приємно зазначити, що на захисті наукового дослідження «Психологічні особливості життєвої стійкості моряків-жертв піратського полону» був присутнім регіональний директор міжнародної програми «Гуманітарна відповідь морському піратству» по країнам СНД та Балтії Олександр Дімитревич.
11 травня Курсанти і студенти Національного університету цивільного захисту України стали активними учасниками Всеукраїнського проекту «Вболівай з найкращими», організованого народною артисткою України Русланою.
11 травня на площі Рози Люксембург відбувся запис відеокліпу грандіозного шоу. Майже 1000 курсантів і студентів НУЦЗУ популяризували серед українців культуру вболівання та зробили свій внесок, аби Харків визнали найактивнішим містом країни.
Друга ситуація була пов’язана із землетрусом, під час якого маленьким рятувальникам довелось діставати з-під завалів – іграшкових кубиків – та рятувати казкових героїв. Саме під час цієї ситуації дітлахам також довелось виявити незнайомий предмет. Ним виявився учбовий макет військової гранати. Начальник кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки полковник служби ЦЗ Віталій Барбашин розказав малечі та вихователям про небезпечні ігри із піротехнічними засобами та вибухонебезпечними предметами. Третя ситуація визначила правильність дій колективу та вихованців дитячого садочка при сигналі «Увага! Всім!». Під час четвертої ситуації дітки долали спортивну естафету з перешкодами. Управління діями маленьких «рятувальників» здійснювалось безпосередньо під керівництвом генерала МНС. За його листом-настановою і картою, що з умовного гелікоптера було скинуто на територію дитсадочка, та допомогою фахівців НУЦЗУ відбулися «надзвичайні» заняття. Цікаві та пізнавальні конкурси-вікторини для дітлахів провели п’ятикурсники факультету пожежної безпеки НУЦЗУ Станіслав Дорожко та Юлія Аверіна. «Щоби викликати рятувальників, - говорить маленька Світланка Бєлова, - потрібно набрати «101», сказати своє ім’я і де я живу». Найактивніші, найспритніші та найсміливіші учасники соціальної акції «Вчимося берегти своє життя» отримали нагрудні значки «Відважний рятувальник». «У нас такий серйозний захід, - говорить завідувач дитсадка Ольга Фоменко, - проводиться уперше. Звичайно, коли розповідають про надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків вихователі – це одне.
А коли доводять це на практиці спеціалісти – зовсім інше. Один раз побачене надовго залишиться у пам’яті наших малюків. А особливо – пожежне авто та макети вибухонебезпечних предметів». Протягом заходу рятувальники також розширили та поглибили знання дітлахів з основ безпеки життєдіяльності, пропагували здоровий спосіб життя, доводили«ази» безпечної поведінки під час літнього відпочинку.
14 травня перші курси всіх факультетів нашого університету прибули в урочище Фігуровка, Чугуївського району, Харківської області, де на нас чекає 48 днів перебування на навчальному полігоні.
Саме тут ми зможемо отримати практичні знання та навички, які будуть потрібні нам у подальшій професійній діяльності. Ми відточемо свою мужність, витривалість, набудемо необхідний професіоналізм, загартуємо свій характер. Впродовж всього навчального року на курсах проходила поступова підготовка до цього дня і ось нарешті він настав.
Нам буде надана можливість продемонструвати всі навички та знання, які ми здобули в університеті. Саме тут ми перевіримо на міцність дружбу та єдність курсантського братства.
16 травня на стадіоні «Металіст» відбулися великомасштабні навчання до Євро 2012.
Курсанти та науково-педагогічні працівники Національного університету цивільного захисту України, рятувальники підрозділів Харківського гарнізону, правоохоронці, внутрішні війська, служба безпеки, спецпідрозділи навчались відповідно до вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.02.12 № 119-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Інтегрованої концепції забезпечення безпеки і правопорядку під час підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу», а також вказівок Міністерства надзвичайних ситуацій. Керував тактичними навчаннями перший заступник губернатора Харківської області Валентин Дулуб, коментував хід подій доцент кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт НУЦЗУ Вадим Аветісян.
На заході був присутнім ректор навчального закладу генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий. За легендою навчань, під час офіційного матчу групи «В» між збірними Голландії та Данії у підтрибунному приміщенні в районі 24 сектора сталася пожежа. Штабом безпеки стадіону приймається рішення про часткову евакуацію вболівальників, а також виклик підрозділів МНС для гасіння пожежі та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. У ході ліквідації пожежі, з’являється інформація, що під завалами можуть бути люди. На пошук постраждалих направляється кінологічна група, яка виявляє постраждалих, що не в змозі самостійно залишити небезпечну зону, їх евакуюють за допомогою автодрабини.
Майже 200 курсантів НУЦЗУ мали нагоду набути практичних навичок при відпрацюванні ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, своєчасно реагувати на події та приймати рішення при взаємодії із підрозділами силових структур.
16 травня в Харківському Національному університеті ім. В.Н.Каразіна відбулася церемонія нагородження переможців VI-го Харківського регіонального конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук.
Одним з переможців цього конкурсу став курсант 4-го курсу факультету пожежної безпеки Національного університету цивільного захисту України Мицай Максим (науковий керівник - викладач кафедри ППНП Квітковський Ю.В.), який виборов диплом першого ступеня за напрямком "Технічні науки".
17 травня у рамках проведення тактико-спеціальних навчань до Євро 2012 на станції метрополітену "Пушкінська" було ліквідовано наслідки надзвичайної ситуації.
Курсанти та науково-педагогічні працівники Національного університету цивільного захсиут України, підрозділи Харківського гарнізону, співробітники міліції, газової служби, енергетики, представники комунальних служб міста, медики вночі відпрацьовували тактичні дії щодо ліквідації наслідків надзвичайної події в метрополітені. Рятувальники гасили пожежу на станції та в тунелі, а також евакуювали пасажирів.
За легендою, пожежа сталася у потязі, що рухався. У поїзді знаходилося більше 200 людей. Рятувальники проводили евакуаційні роботи, а медики надавали допомогу постраждалим.Завдяки відпрацюванню практичних дій у реальній обстановці, кожен курсант підвищив рівень своєї професійної підготовки та набув навичок евакуації постраждалих у різноманітних непередбачуваних ситуаціях.
18 травня Щойно відкритий на кафедрі організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт Національного університету цивільного захисту України Спеціалізований навчальний клас первинної підготовки рятувальника призначений для практичного навчання курсантів, студентів та молодшого командного складу підрозділів МНС за спеціальністю «Цивільний захист».
У спеціалізованому класі обладнано сім етапів навчання. Перший - «Похила переправа» - передбачає відпрацювання дій з влаштування переправи, пересування похилою переправою за допомогою спецзасобів, підйому по вертикально закріпленим рятувальним мотузкам за допомогою спеціальних засобів, евакуації постраждалих похилою переправою.
На другому етапі «Закріплення рятувальної мотузки за конструкцію» - відпрацьовується закріплення рятувальної мотузки за вертикальні та горизонтальні елементи конструкції спеціальними пожежними вузлами, нав’язування спеціальних альпіністських вузлів, а також є можливість складання нормативів з в’язання пожежних вузлів. Третій етап - «Вертикальний підйом та спуск по рятувальній мотузці, робота у безопоровому просторі» - передбачає підйом по вертикально закріпленим рятувальним мотузкам за допомогою спеціальних засобів, закріплення на висоті у безопоровому просторі, «перехід» на спусковий пристрій, спуск по вертикально закріпленій мотузці або по круто-похилій переправі та в зворотному напрямку. Четвертий етап має місце для проведення розминки та спецвправ перед початком практичного заняття. На п’ятому етапі - «Підготовка до транспортування постраждалих та надання першої медичної допомоги постраждалому» - відпрацьовуються укладання постраждалих на ноші, обв’язка постраждалих на ношах, в’язання рятувальної петлі на постраждалому, підготовка до транспортування постраждалого за допомогою переправи та спецзасобів, а також надання першої медичної допомоги постраждалому, накладання фіксуючих шин на кінцівки та шию потерпілого, способи та правила транспортування потерпілого до місця надання медичної допомоги, штучне дихання та непрямий масаж серця. Шостий етап - «Горизонтальна переправа» передбачає відпрацювання питань щодо влаштування переправи, пересування переправою за допомогою спецзасобів, евакуації постраждалих переправою на ношах. Останнє сьоме робоче місце – місце викладача під час доведення теоретичної частини матеріалу заняття та інструктажу особового складу перед початком проведення заняття та виконання вправ.
18 травня У Національному університеті цивільного захисту України на курсах рятувальної та спеціальної підготовки відкрито єдиний в Україні манеж для проведення занять з висотно-верхолазної підготовки. Навчальна аудиторія призначена для проведення повного циклу практичних та теоретичних занять на здобуття робочої професії «Верхолаз».
У верхолазному манежі проводяться заняття з дисциплін: «Охорона праці», «Спеціальне оснащення і страхувальні засоби», «Забезпечення безпеки працюючих на висоті», «Техніка пересування у безопорному просторі», «Організація та виконання висотно-верхолазних робіт», «Виконання робіт у безопорному просторі», «Основи техніки проведення рятувальних робіт на висоті», «Основи ремонтно-будівельних робіт», а також - з виробничого навчання та виробничої практики.
Як зазначив викладач курсів рятувальної та спеціальної підготовки навчального закладу Валентин Сипавін, у верхолазному манежі обладнано від 7 до 15 робочих місць, в залежності від дисципліни. Заняття проводяться з новим верхолазним спорядженням. А при необхідності можливе проведення практичних занять з інших суміжних дисциплін.
18 травня напередодні Дня науки у конференц-залі Національного університету цивільного захисту України було проведено конкурс на кращий виставковий науковий експонат університету.
Сьогодні наука – основа розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорука майбутнього України. Вона є найбільш масштабною та людиномісткою сферою українського суспільства, найголовнішою умовою утвердження України на світовому ринку високих технологій. Вітаючи всіх людей науки, ректор університету генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий побажав, щоби всі учасники науково-дослідної діяльності були задоволеними від отримуваних результатів власних наукових досліджень та вагомих успіхів на науковій ниві!
Як зазначив проректор з наукової роботи полковник служби ЦЗ Володимир Андронов, конкурс має за мету розвивати навчально-матеріальну та дослідницьку бази університету, вдосконалювати виставкову та маркетингову діяльності в науково-технічній та освітній галузях. Організатором заходу є науково-дослідний центр університету. За словами полковника Андронова, такий захід у навчальному закладі проводиться вдруге, тому кожна кафедра та науково-дослідна лабораторія готувалися до нього протягом навчального року. За підсумками конкурсу, Диплом І ступеня отримала кафедра спеціальної хімії та хімічної технології за виставковий науковий експонат «Багатоцільова експериментальна установка для дослідження технічних характеристик пожежних сповіщувачів різного типу, Диплом ІІ ступеня одержала кафедра автоматичних систем безпеки та інформаційних технологій за представлену на конкурс установку для вимірювання коефіцієнту звукопоглинання елементів будівельних конструкцій, Диплом ІІІ ступеня – кафедра охорони праці та техногенно-екологічної безпеки за комплекс для кондуктометричного детектування водно-сольових розчинів при використанні титриметрії.
Конкурс на кращий виставковий науковий експонат в НУЦЗУ став уже традиційним - тож поповнилась скарбничка славних традицій навчального закладу.
19 травня на базі навчально-тренувального полігону Національного університету цивільного захисту України, що у селі Фігурівка, розпочався табірний збір для курсантів-першокурсників.
Вітаючи присутніх, ректор навчального закладу генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий, побажав майбутнім рятувальникам успіхів у здобутті знань і практичних навичок.
У таборі створено всі умови для комфортного навчання та дозвілля.
Сьогодні 190 першокурсників проходять тут справжню школу життя для майбутніх рятувальників: 86 курсантів факультету пожежної безпеки, 82 - факультету оперативно-рятувальних сил, 4 курсантів соціально-психологічного факультету та 18 факультету цивільного захисту. На них чекають випробування не тільки фізичні: легкоатлетичні кроси, навчальні переходи, чергування у навчальній пожежно-рятувальній частині, відпрацювання навичок рятування людей на воді, гасіння пожеж, ліквідації наслідків будь-яких надзвичайних ситуацій техногенного чи природного характеру, а й моральні. За словами начальника табірного збору, проректора по службі університету полковника служби ЦЗ Олега Семківа, саме в таких умовах розкривається справжня товариська підтримка, формується курсантське братство.
Традиційним став спортивний захід з перетягування канату між першокурсниками та офіцерами. Як завжди, перемогли молоді, енергійні, відчайдушні.
19 травня Національний університет цивільного захисту України радо вітав випускників 2002 року. З’їхалися вони до рідної альма-матер із різних регіонів України. Майже 80 колишніх вихованців навчального закладу мали змогу ознайомитись із навчально-матеріальною базою університету, зустрітись із своїми викладачами, поділитись власним досвідом щодо успіхів на життєвій ниві.
Так, надзвичайно приємною стала зустріч випускників із своїми колишніми командирами. Кожний із вихованців мав змогу сказати їм слова вдячності та великої подяки, а потім поділитись незабутніми спогадами про минуле..
25 травня Співдружність заради порятунку. Саме під такою назвою у Харкові на навчально-тренувальному полігоні Національного університету цивільного захисту України в с. Фігуровка Чугуївського району пройшла надзвичайна акція, учасниками якої стали симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії та рятувальники навчального закладу.
Серед розлогих сосен та рятувальних наметів, безпосередньо у лісі, де на сьогодні проходять табірні збори для першокурсників, відбувся концерт популярної класичної музики. «Надзвичайна акція, - говорить Директор-головний диригент Харківської філармонії, заслужений діяч мистецтв України Юрій Янко,- покликана донести прекрасне, чаруюче, піднесене у душі людей в погонах. Те, що музиканти у смокінгах грають прямісінько у лісі - тільки надихає їх на більшу віддачу та творчість.
На зустріч із прекрасним прийшли не тільки рятувальники, а й школярі та мешканці всієї Чугуївщини.
25 травня на кафедрі піротехнічної та спеціальної підготовки Національного університету цивільного захисту України уперше відбувся захист бакалаврських робіт за напрямком підготовки «Піротехнічні роботи». 9 майбутніх фахівців: Соловйов І.І., Кошурко А.В., Мороз В.Г., Шипко О.М., Юрковський О.М., Козидуб О.О., Білоножко В.О., Овчаренко В.М., Святенко О.С. – успішно склали випробування з тем щодо організації пошуку, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів в акваторіях річок, руйнування елементів конструкції аварійної споруди промислового призначення непридатної для подальшого використання вибуховим способом на територіях заводів, організації робіт з суцільного розмінування місцевості технічної території 61-го арсеналу, зберігання ракет та боєприпасів, інженерно-технічних заходів щодо облаштування дамб і гребель вибуховим способом на річці Прип’ять в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, організації знесення аварійної цегляної та панельної будівлі житлового призначення вибуховим способом, організації вибухових робіт з проведення превентивних заходів при загрозі повені на річці Ворскла у Полтавській області, організації вибухових робіт щодо захисту гідротехнічних споруд під час льодоходу, організації пошуку, виявлення та знищення вибухонебезпечних предметів на території лісних масивів тощо.
28 травня Відповідно до Указу Президента України № 329/2012 «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2011 року» та на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки професору кафедри фізико-математичних дисциплін Національного університету цивільного захисту України Валентині Кривцовій присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки 2011 року.
29 травня Національний університет цивільного захисту України відвідала регіональна делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста в Російській Федерації, Білорусії, Молдові та Україні з питань збройної небезпеки. Бенджамін Ларк, начальник відділу Міжнародного комітету Червоного Хреста, Хербі Елмарі, регіональний радник комітету та Колінг Кінг, консультант комітету, мали нагоду зустрітись із ректором навчального закладу генерал-лейтенантом служби ЦЗ Володимиром Садковим та керівництвом факультету цивільного захисту університету та обговорити питання щодо організації підготовки піротехніків МНС України, а також ознайомитись із діяльністю кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки.
29-30 травня в Національному університеті цивільного захисту України з офіційним візитом перебуває делегація з Технічного університету м. Варна. Болгарську делегацію очолює ректор навчального закладу, професор, доктор філософії Фархі Овід Азаря.
На урочистостях були присутніми почесний гість та колега із Німеччини - голова товариства «Миргородський проект» Манфред Рюмланд, начальник відділу Головного управління кадрової політики МНС Республіки Азербайджан полковник внутрішньої служби Хікмет Сабірович Османов, директор Департаменту управління рятувальними силами МНС Григорій Марченко, народні депутати, начальник ГУМНС в області Павло Одарюк, начальник Держтехногенбезпеки у Харківській області Олександр Ломанов, представники облдержадміністрації та мерії, ветерани, батьки.
Вручав дипломи майбутнім спеціалістам директор Департаменту управління рятувальними силами МНС Григорій Марченко.
Зокрема, він зазначив, що цей період у житті випускників – найвідповідальніший, і своєю професійною майстерністю майбутні рятувальники повинні активно сприяти зміцненню авторитету Міністерства.
Із напутнім побажанням до молодих офіцерів звернувся ректор університету Володимир Садковий. Він наголосив, що науково-педагогічні працівники навчального закладу доклали всіх зусиль, аби майбутні спеціалісти стали справжніми людьми, громадянами нашого суспільства, кваліфікованими фахівцями своєї справи, побажав успіхів у подальшій роботі, бути гідними звання Випускника Національного університету цивільного захисту МНС.
Уперше в однострої із курсантами, випускниками МНС України, вишикувались 17 рятувальників – випускників МНС Республіки Азербайджан. До молодих фахівців із батьківським благословенням на добрі справи звернулися ветерани навчального закладу. Хочеться побажати їм – успіхів на професійній ниві, зміцнювати авторитет МНС та Держтехногенбезпеки, примножувати добрі традиції рідного навчального закладу, гідно нести почесне звання Випускника!
6 червня розпочала свою роботу навчально-наукова лабораторія психогігієни та психопрофілактики на кафедрі загальної психології Національного університету цивільного захисту України. На сьогодні унікальна аудиторія є першою і єдиною в системі вищих навчальних закладів МНС України, що дозволяє підняти на якісно новий науково-методичний рівень викладання спеціальних дисциплін у рамках спеціалізації «Екстремальна та кризова психологія», а також проведення наукових досліджень зі спеціальності «Психологія діяльності в особливих умовах».
«Лабораторія є поліфункціональною, - зазначає начальник кафедри полковник служби ЦЗ Ліна Перелигіна. - Тут є можливість за допомогою новітніх технологій і обладнання проводити діагностику фізіологічних станів людини у поєднанні з діагностикою психічних станів та різних сфер особистості. Водночас, лабораторія повністю пристосована для проведення різноманітних тренінгів з використанням кольорового впливу, музикотерапії, психоаромадіагностики і психоароматерапії».
Курсанти і студенти навчального закладу в навчально-науковій лабораторії психогігієни та психопрофілактики мають можливість вимірювати та діагностувати різноманітні фізіологічні, психофізіологічні показники людини у рамках навчальних курсів з психофізіології, анатомії, біології, психогігієни і психопрофілактики, психології здоров’я, проводити дослідження з психодіагностики, загальної та експериментальної психології, спецпрактикуми, а також соціально-психологічні тренінги.
7 червня В Національному університеті цивільного захисту України на кафедрі пожежної та рятувальної підготовки разом із щойно впровадженим навчально-тренувальним комплексом для дослідження функціонального стану пожежних-рятувальників почала діяти навчальна аудиторія організації служби та професійної підготовки рятувальників.
Як зазначає начальник кафедри полковник служби ЦЗ Олег Безуглов, комплекс для дослідження функціонального стану пожежних-рятувальників при роботі в екстремальних умовах призначений для дослідження функціонального стану газодимозахисників в умовах підвищеної температури, обмеженої видимості, замкнутого простору, шуму. Він дозволяє досліджувати: функціональний стан газодимозахисників; фізіологічний стан газодимозахисників після роботи в екстремальних умовах; здатність газодимозахисників орієнтуватися в просторі, виконувати оперативні завдання в умовах різного ступеня задимленості, підвищеної температури, вплив якої можливо корегувати, обметаного простору.
Спеціальна аудиторія дозволить узагальнювати існуючі матеріали з організації служби в пожежно-рятувальному підрозділі, а саме: організації газодимозахисної служби, експлуатації пожежних рукавів, експлуатації технічних засобів та пожежно-рятувального обладнання, організації оперативного зв'язку, а також діловодства в підрозділах. Також за допомогою сучасних засобів навчання в кабінеті буде можливим відображати приклади заповнення службової документації пожежно-рятувального підрозділу.
При викладенні матеріалу з організації караульної та гарнізонної служби, зауважує полковник Безуглов, буде враховуватись, що курсанти та студенти вивчають її окремі аспекти на кафедрах пожежної тактики та аварійно - рятувальних робіт, інженерної та аварійно - рятувальної техніки.
8 червня на кафедрі охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України відбулася презентація нової еколого-аналітичної лабораторії.
Як зазначив професор кафедри Олександр Васюков, сучасний кабінет призначений для підготовки фахівців кваліфікації «Організатор природокористування» за напрямом «Екологія. Охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Лабораторія оснащена сучасним та високоточним обладнанням як для проведення навчальних лабораторних робіт, так і для окремих досліджень властивостей води та ґрунтів у рамках роботи студентського наукового товариства.
Для майбутніх екологів, зазначає професор Васюков, в аудиторії проводитимуться лекції, семінари, лабораторні та практичні заняття з дисциплін «Моніторінг довкілля», «Грунтознавство» та «Гідрологія». Лабораторія в повному обсязі забезпечена сучасним обладнанням, що дозволяє проводити необхідні дослідження та визначення в рамках навчального процесу, а також знайомить курсантів і студентів з усіма стадіями аналізу об’єктів навколишнього середовища. Відбір генеральної та аналітичної проб, пробопідготовка та зберігання зразків забезпечені наявністю пробовідборника для відбору проб грунтів, технічних вагів, аналітичних вагів, сушильної й витяжних шаф, холодильника. В лабораторії також зберігаються зразки цілинних та техногенних грунтів. За допомогою спеціального обладнання студенти і курсанти отримуватимуть навички з таких методів аналізу, як спектрофотометрія, кондуктометрія, потенціометрія, титриметрія, вольтамперометрія. Дистильована вода, необхідна для приготування розчинів реагентів та аналізу зразків, що досліджуються, отримується в необхідній кількості безпосередньо в лабораторії завдяки роботі дистилятора.
При виїзді на об’єкти майбутні екологи можуть проводити додаткові дослідження за допомогою гігрометричної вертушки для вимірювання швидкості води в потоці, яка також є власністю лабораторії. Еколого-аналітична лабораторія повністю укомплектована меблями, посудом, вимірювальним та допоміжним обладнанням для забезпечення навчально-виховного процесу.
13 червня Вища математика – за новітніми освітянськими стандартами
Віднині у кожного курсанта, студента є своє окреме робоче місце. До кожного столу підведене електричне живлення для забезпечення роботи ноутбуків, якими у найближчому майбутньому планується оснастити кабінет.
Для застосування новітніх методів викладання фундаментальних дисциплін у кабінеті встановлена плазмова панель з діагоналлю 117 см, яка може бути підключена до комп’ютера викладача. Відтепер математика для слухачів стане менш абстрактною наукою, а багато процесів, що моделюються математичними виразами, можна ”побачити” у вигляді динамічних графіків. Враховуючи, що кабінет знаходиться у зоні покриття Wi-Fi, відкриваються значні можливості у спілкуванні між викладачем та вихованцем.
13 червня Теплі та щирі слова вдячності за мужність, сміливість та дотепність, проявлені під час гасіння пожежі, отримав черговий комендант відділу організації служби Національного університету цивільного захисту старший лейтенант служби ЦЗ Іван Целіковський разом із своїм другом Романом Чанцевим від мешканців багатоповерхівки. 13 червня близько 19 години вечора, повертаючись із відпочинку у Журавлівському гідропарку, товариші проходили побіля дванадцятиповерхового будинку на вулиці Героїв Праці, 12. Раптом обидва помітили, що з 9 поверху будівлі валить їдкий дим. Не вагаючись, друзі ринулись до місця пригоди. На сходах у під’їзд їх зустріла літня жінка. Як з’ясувалося, вона була власницею квартири, де сталося займання. Але жінка не мала й гадки про це. Роман та Іван, відкривши квартиру, ринулись назустріч їдкому диму та полум’ю, що вирували у будівлі. Мешканці багатоповерхівки з острахом спостерігали за сміливими та рішучими діями хлопців, які один за одним з’являлись у гущавині диму та вогню на балконі. До приїзду пожежних вогонь було погашено.
Щирі і відверті слова вдячності мешканців багатоповерхівки є високою оцінкою діям відважних хлопців.
26 червня Цього року курсанти першого курсу Національного університету цивільного захисту України, які навчаються за спеціальністю «Хімічна технологія», вперше отримують робочу спеціальність «Хімік-дозиметрист» у навчальному центрі МНС України в м. Мерефа. П’ять курсантів плідно освоюють нову для себе спеціальність.
Підготовка таких спеціалістів проводиться вперше в НУЦЗУ. В навчальному центрі курсанти набувають практичних навичок роботи у спеціальному захисному одязі, засобах захисту органів дихання та з вимірюючими приладами. Проходять навчання по проведенню дезактивації та дегазації техніки та особового складу. Курсанти НУЦЗУ особисто проводять роз’яснювальну роботу серед учнів місцевих шкіл. За словами керівника циклу підполковника служби ЦЗ Ручкіна Олександра Олександровича, курсанти мають добру теоретичну підготовку та велике бажання до освоєння нової спеціальності. Виходячи із життєвої необхідності у таких фахівцях у підрозділах МНС України даний напрямок підготовки буде в подальшому розвиватися та розширюватись.
15 серпня відбувся від’їзд першокурсників до навчально-тренувального полігону Національного університету цивільного захисту України у с. Фігурівка Харківської області для проходження курсу молодого бійця. З напутнім словом та батьківськими порадами до них звернувся перший проректор полковник служби ЦЗ Володимир Коврегін. Табірні збори для «першачків» триватимуть два тижні. У лісі, далеко від батьківської домівки вони спробують свою міць, відчують підтримку командирів та своїх товаришів.
17 серпня під патронатом губернатора Харківської обласної державної адміністрації Михайла Добкіна та Харківського міського голови Геннадія Кернеса у міському саду імені Тараса Григоровича Шевченка Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту, управлінням у справах сім’ї та молоді а також Харківським міським центром дозвілля молоді було проведено відкриття фотовиставки «Харьков. Город, переживший войну 1941-1943…». Урочистості були присвячені святкуванню Дня міста. Третій рік поспіль активним учасником міського заходу є духовий оркестр Національного університету цивільного захисту України, який очолює старший лейтенант служби ЦЗ Станіслав Ленівенко. Захоплюючий репертуар, чарівна музика, віртуозна гра музикантів викликали особливе захоплення у гостей фотовиставки. За активну участь у міському заході колектив оркестру НУЦЗУ був заохочений подякою Харківської міської ради.
Вже першого вересня вихованці перших курсів примкнуть до однострою Національного університету цивільного захисту України і з нагоди Дня знань святковим маршем крокуватимуть на плацу навчального закладу, а восьмого вересня на Меморіалі Слави першокурсники присягнуть на вірність українському народові і поповнять лави МНС України та Державної інспекції техногенної безпеки.
Під час засідання науковій і морській громадськості була презентована російська версія посібника «Правильна практика», що призначений, перш за все, для судновласників і крюїнгових компаній. У ньому міститься інформація про безпечну поведінку екіпажу під час різних етапів нападу піратів. У посібнику акцентовано увагу на психологічній підготовці персоналу до подібних стресових і кризових ситуацій на борту судна.
Розвиток міжнародної програми «Гуманітарна відповідь морському піратству» в Україні, зауважив Віталій Христенко, передбачає тісну співпрацю спеціалістів різних галузей, а також впровадження психологічної підготовки представників морської галузі, від яких залежить благополуччя наших співвітчизників у далеких країнах. Розвиток цього напрямку діяльності планується з активним залученням фахівців науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології НУЦЗУ. Доцент Христенко зазначає, під час кризи в постійній напрузі перебувають самі моряки, також не меншого стресу зазнають їх сім'ї. Адже пірати зазвичай забороняють екіпажу спілкуватися з родичами, і на плечі крюїнгових компаній лягає комунікація з сім'ями заручників. Як розповів директор цієї програми, Рой Пол, для створення даного керівництва було проведено велику роботу в різних точках земної кулі: Таїланді, Індії, Філіппінах, Україні. Експерти програми безпосередньо спілкувалися з сім'ями моряків, проводили інтерв'ю зі звільненими членами екіпажу тощо. У рамках засідання Національної робочої групи міжнародної програми «Гуманітарна відповідь морському піратству» наступного дня іноземними фахівцями був проведений тренінг «Поведінка екіпажів в кризових ситуаціях. Піратські напади». Як зазначив тренер Тун ван де Санд, одним з головних правил поведінки екіпажу при захопленні судна піратами є повна покора нападаючим. Він пояснив це тим, що пірати діють з позиції сили і самостійно домовитися з ними неможливо. До того ж, в переважній більшості, піратами стають люди неосвічені, міжнародної англійської мови вони не знають, і всі переговори веде лише один англомовний представник бандитів. Іноземні колеги загострили увагу на «небезпечних зонах», де найчастіше зустрічаються пірати. Це Західна Африка, поблизу Сомалі, води Атлантичного і Тихого океанів біля берегів Південної Америки і Індійський океан між Індією, Таїландом, Малайзією і Філіппінами. За останні роки жах піратського полону пережили 174 українських моряків.
30 серпня Триває робота відділення міжнародних зв'язків та підготовки іноземних громадян щодо залучення на навчання в Університет іноземців за різними напрямами та спеціальностями за денною та заочною формами навчання . Сьогодні свій перший крок на довгому та тернистому шляху освіти зробили 17 громадян Азербайджанської Республіки та один громадянин Російської Федерації. Прийом іноземних громадян на навчання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1998 р. № 1238 триватиме до 15 листопада.
30 серпня в Національному університеті цивільного захисту України було презентовано медіа-студію. Відтепер на новий інформаційно-технічний комплекс за інноваційними технологіями покладено завдання щодо створення навчальних відеофільмів, електронних підручників, програмних тренажерів, віртуальних лабораторних робіт, презентаційних фільмів, відеолекцій, відеолистівок, фільмів-звітів, слайд-фільмів, рекламних роликів, медіа-супроводів. Медіа-студія має два приміщення: операторську та саме ту аудиторію, де проходить зйомка.
Як зазначив начальник центру інформаційних технологій підполковник служби ЦЗ Михайло Піксасов, новітній комплекс має прямий вихід в інтернет, що надає можливості проводити різноманітні відеоконференц-зв’язки та веб-трансляції.
Медіа-студія обладнана необхідною технікою, а саме: комп’ютерним обладнанням як для первинної обробки відео та аудіоматеріалів, так і для створення різноманітних програмних тренажерів, відеокамерами різних форматів, аудіотехнікою, спеціалізованими мікрофонами, студійними фонами, спеціальним освітленням. Приміщення оздоблене спеціалізованими матеріалами, що розраховані на поглинання акустичних хвиль.
Відтепер університет має можливість створювати високоякісні різноманітні навчальні відеоматеріали для забезпечення навчально-виховного процесу.
31 серпня в Національному університеті цивільного захисту України на кафедрі пожежної та рятувальної підготовки було презентовано навчально-тренувальний комплекс для дослідження функціонального стану пожежних-рятувальників. Як зазначив ректор університету генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий, основною задачею комплексу є навчити курсантів-газодимозахисників не боятись і чітко орієнтуватися в просторі, виконувати оперативні завдання в умовах різного ступеня задимленості, підвищеної температури, вплив якої можливо корегувати, обмеженого простору, шуму. Також навчальний лабіринт має за мету дослідити функціональний стан рятувальників в даних екстремальних умовах. Комплекс повністю автоматизовано. За роботою та рухом курсантів ведеться відеоспостереження. Тому, якщо майбутній рятувальник, знаходячись у триповерховому лабіринті, раптово занервує, відчувши западину, або впаде у ступор, почувши шумові ефекти, то через 15 секунд загориться світло і запрацює аварійна вентиляція приміщення. Взагалі, курсант повинен пройти лабіринт за 3, 5 хвилини.
Як зазначає начальник кафедри полковник служби ЦЗ Олег Безуглов, немаловажним є психологічний фактор, присутній при проходженні лабіринту. Дим, шумові ефекти, відсутність світла тощо породжують страх, з яким майбутні рятувальники повинні справитись.
Другокурсник Олександр Овчинников уже вп’яте проходить навчально-тренувальний комплекс. Сьогодні уже не так важко. А вперше, згадує курсант, було моторошно і лячно, бо не відчуваєш – що ж попереду. З першого вересня у навчально-тренувальному комплексі розпочнуться практичні заняття. У перспективі роботи кафедри, зазначає полковник Безуглов, - впровадження в навчальний процес другого та третього етапу - промислової зони та житлового приміщення.
1 вересня у Національному університеті цивільного захисту України відбулися урочистості з нагоди Дня знань. Цьогоріч велика університетська родина прийняла до себе 166 курсантів-першокурсників та 145 студентів. На святі були присутніми директор Департаменту управління рятувальними силами МНС України Григорій Марченко, ректор університету генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий, керівництво ГТУ (ТУ) МНС України та ГУ Держтехногенбезпеки України в областях, народний депутат Ірина Бережна, представники МОНмолодьспорту, обласної та міської влади, ветерани, батьки.
Директор Департаменту управління рятувальними силами МНС України Григорій Марченко, вітаючи присутніх із Першовереснем зазначив, що сьогодні завдання усіх працівників органів управління та підрозділів цивільного захисту, яких готують навчальні заклади МНС, – забезпечити належний цивільний захист громадян України, оберігати їх життя, здоров’я та гарантувати безпеку, як вищі соціальні цінності. Він побажав курсантам та студентам витримки та наполегливості в отриманні нових знань.
Ректор Національного університету цивільного захисту України генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий привітав першокурсників та усіх присутніх із Днем знань. Зокрема, він висловив щиру вдячність усім викладачам університету за високий професіоналізм, бажання зацікавити юних рятівників і створити умови для їх інтелектуального, духовного і фізичного розвитку.
Родзинкою проведення свята стало театралізоване дійство, що розгорнулося на плацу навчального закладу. Першокурсникам навчального закладу було вручено символи Знань – Залікову Книжку, символ мудрості – Сову, Пам’ятку першокурсника та граніт науки. Вітала присутніх Берегиня – хранителька традицій Слобожанського краю, і бажала курсантам та студентам успіхів у навчанні. Для родини Мацюрак сьогодні особливий день. Старший син заступника начальника ГТУ МНС України в Луганській області полковника служби ЦЗ Костянтина Мацюрака став першокурсником факультету цивільного захисту університету. Батьківською стежкою прямує Богдан, говорить, що не раз доводилось бачити, як працюють пожежні. На власні очі переконався він у небезпеці та складності професії рятувальника. Але від свого наміру не відступив. Хоче стати фахівцем піротехнічної справи. З хвилюючою добротою спостерігають батьківські очі за майбутнім рятувальником. Передасть полковник Мацюрак синові свій багатий службовий досвід, допоможе слушною порадою. Щасливий Богдан: є в кого вчитись і з кого наслідувати приклад. Святкова лінійка закінчилась урочистим маршем особового складу. Традиції примножуються, велика родина рятувальників зміцнюється і росте. Тож, успіхів тобі, першокурснику, у бурхливому вирі університетського життя!
3 вересня Майданом пройшли колони студентів і викладачів 32 вищих навчальних закладів Харкова.
Серед них представники Національного університету цивільного захисту України, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Національного університету «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого», Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» та інші. На святі почесні гості взяли участь у незвичайному дійстві: їх попросили допомогти першокурсникам у навчанні і трьома ударами кувалд гості розбили символічний граніт наук. Після цього на майдані запалили Смолоскип знань.
На майдані пройшов святковий концерт за участs гурту «ДіО.фільми», Домініка Джокера, Світлани Лободи, Dan Balan і Глюк'ozи. Закінчилося свято феєрверком.
8 вересня 166 курсантів Національного університету цивільного захисту України склали Присягу працівника МНС. Урочистості відбулися на Меморіалі Слави – священному та почесному місці для кожного харків’янина. Першокурсники присягнули на вірність своїй Батьківщині, своєму народові, готовність щомиті захистити життя людини у будь-якій надзвичайній ситуації.
На урочистій церемонії були присутніми начальник Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації Роман Шаповал, ректор Національного університету цивільного захисту України генерал-лейтенант служби цивільного захисту Володимир Садковий, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держтехногенбезпеки полковник служби ЦЗ Артем Козленко, представники керівництва Харківської обласної та міської ради, ГТУ та (ТУ) МНС України в областях, громадськості та духовенства, ветерани пожежної охорони, батьки.
Ректор університету генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий вітав першокурсників, наголошуючи на винятковій місії професії рятувальника та великій відповідальності перед суспільством, рідними та близькими. Також він запевнив: керівництво та науково-педагогічні працівники докладуть усіх зусиль для успішного опанування курсантами навчальним матеріалом, набуття ними практичних навичок, виховання всебічно розвинених, фізично загартованих особистостей. Шановані ветерани у напутньому слові до першокурсників по-батьківськи благословили першокурсників у добру путь та побажали успіхів у навчанні та службі.
Серед «новоспечених» курсантів – Артем Пасічник. «Я дуже хвилювався, - поділився своїми враженнями першокурсник факультету оперативно-рятувальних сил, - бо свідомо виявив бажання присвятити себе гуманній, благородній, але водночас небезпечній професії рятувальника. Розумію, що віднині для мене – сувора дисципліна, розпорядок дня, фізичні навантаження. Але це вже не новина: курс молодого бійця довів, що я готовий до випробувань».
За доброю традицією православний священик окропив святою водою майбутніх фахівців МНС.
Свято відбулося. Попереду в юнаків ще чимало труднощів і випробувань, але віриться, що вони наполегливо здобуватимуть знання й у майбутньому достойно поповнять лави працівників служби цивільного захисту України.
11-13 вересня відповідно до наказу Національного університету цивільного захисту України від 07.05.2008 № 262 «Про затвердження Настанови з організації соціально-гуманітарної роботи з особами рядового і начальницького складу та працівниками університету», з метою покращення інформаційно-пропагандистського забезпечення роботи у курсантських підрозділах та визначення кращих колективів в обладнанні й утриманні народознавчих світлиць було здійснено огляд стану народознавчих світлиць в навчальному закладі.
Захід було здійснено за такими критеріями: наявність обов’язкових інформаційних стендів, їх естетичне та грамотне оформлення, загальний стан приміщення, меблів, наявність та стан технічних засобів, обов’язкової підшивки відомчих газет і журналів, а також іншої періодики, Ікони «Неопалима Купина», наявність інших додаткових інформаційних стендів, живого кутка тощо.
До складу комісії для оцінки стану народознавчих світлиць було залучено представників управління факультетів, відділу виховної та соціально-гуманітарної роботи, сектора зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.
13 вересня на території 61 арсеналу в м. Лозова стався вибух боєприпасу, який травмував водія-сапера групи спеціальних вибухотехнічних робіт частини піротехнічних робіт 1 Спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальних сил цивільного захисту. Наступного дня до місця події прибула група психологів Національного університету цивільного захисту України у складі начальника науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології навчального закладу підполковника служби ЦЗ Світлани Лєбєдєвої, провідного наукового співробітника лабораторії капітана служби ЦЗ Наталії Оніщенко. та начальника сектора психологічного забезпечення капітана служби ЦЗ Олексія Косолапова.
Психологами було проведено дебрифінг з постраждалими - саперами групи спеціальних вибухотехнічних робіт, до складу якої входив постраждалий і які безпосередньо були свідками вказаної надзвичайної події. Як зазначила підполковник Лєбєдєва, у ході проведення дебрифінгу увага приділялася роботі з негативними переживаннями постраждалих та супутніми психічними станами, що є характерними для даної надзвичайної ситуації. Також було приведено аналіз досвіду учасників бойових дій у подібних ситуаціях, які відбувалися раніше. Учасникам дебрифінгу було надано рекомендації щодо саморегуляції власних психічних станів. 14 вересня Національний університет цивільного захисту України відзначив урочистості з нагоди 20-річчя свого існування як вищий навчальний заклад. У 1992 році спільний наказ Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства освіти України оголосив про функціонування Міжвідомчого навчально-наукового комплексу Харківський інженерно-будівельний інститут-Харківське пожежно-технічне училище.
Саме тоді зі стін славетного вузу стали виходити спеціалісти із вищою освітою. На урочистостях були присутніми головний експерт Держбудівництва Російської Федерації, доктор технічних наук, професор, колишній випускник ХПТУ Юрій Глуховенко, представники громадськості та шановані ветерани пожежної охорони та навчального закладу.
17 липня 1928 року Рада Народних Комісарів УРСР ухвалила Постанову про створення в місті Харкові дворічних постійно діючих Всеукраїнських пожежно-технічних курсів. У процесі свого становлення та розвитку назва навчального закладу неодноразово змінювалась: Харківський пожежний технікум (1930 рік), Харківське пожежно-технічне училище МВС СРСР (1946), Харківський інститут пожежної безпеки МВС України (1994), Академія пожежної безпеки України (2000), Академія цивільного захисту України (2004), Університет цивільного захисту України (2006). Його активна науково-освітянська діяльність не залишилася непоміченою. 1 грудня 2009 року Указом Президента України за № 990/2009 Університету цивільного захисту України надано статус Національного. Отож Національний університет цивільного захисту — один із найстаріших пожежно-рятувальних навчальних закладів на просторі колишнього СРСР і Європи. Загалом же за майже 85-літню діяльність в університеті підготовлено понад 35 тисяч висококваліфікованих фахівців пожежно-рятувальної справи. Його випускники очолювали МНС України та Республіки Білорусь, УМВС в областях України та Росії, гарнізони пожежної охорони в різних регіонах України та на просторах колишнього СРСР. І сьогодні вихованці університету з честю та гідністю в своїх підрозділах виконують надскладні бойові завдання, вміло рятуючи дорогоцінне людське життя. Тож не дивно, що 28 випускникам присвоєно високе генеральське звання. Тож, до літопису навчального закладу вписано ще одну славну істоичну сторінку.
17 вересня в Національному університеті цивільного захисту України розпочав свою діяльність музей навчального закладу, відкрився виставковий комплекс історії розвитку пожежно-рятувальної справи країни і провідного вищого навчального закладу МНС України.
У музеї НУЦЗУ розміщено безліч фотографій, експонатів, історичних друкованих документів часів Великої Вітчизняної війни, розвитку пожежної охорони СРСР початку ХХ сторіччя і становлення навчального закладу, є відеодокументи, архівні газети.
Чільне місце посідають особисті архіви працівників університету, які починали свою трудову діяльність на початку 20-х років минулого сторіччя.
У 2013 році університет святкуватиме 85-річчя з дня свого заснування.
Зануритись в історичне минуле, поринути у світ славних традицій університету допоможуть відвідувачам музею не тільки старі відреставровані документи, а й відновлені світлини про життєдіяльність вишу
19 вересня Цього року вперше в Національному університеті цивільного захисту курсанти проходили навчальну практику на посаді хіміка-дозиметриста в оперативно-рятувальних підрозділах МНС України. Уже з перших занять в новому навчальному році курсанти третього курсу, що навчаються за напрямком хімічна технологія, довели необхідність стажуватися в підрозділах МНС.
Після першої в історії нашого навчального закладу літньої практики хіміків-технологів курсанти з більшою зацікавленістю почали опановувати нові дисципліни. Як зазначає курсант Володимир Іллюк, під час проходження практики майбутні хіміки відчули складність та багатопрофільність завдань, які вирішують оперативно рятувальні підрозділи МНС.
Саме розуміння складності та важливості подальшої діяльності обумовило бажання до більш наполегливого й усвідомленого навчання та визначило проблемні питання, на які слід звернути увагу. Під час навчальної практики курсанти взяли участь у тактичних навчаннях, які проводили ГТУ МНС в Запорізькій області та ГТУ МНС в АР Крим, де вони показали добру теоретичну підготовку та практичні здібності. Практиканти зазначили, що методи та способи ліквідації надзвичайних ситуацій хімічного та радіаційного характеру, які викладаються в НУЦЗУ, відповідають сучасним методам роботи оперативно-рятувальних підрозділів МНС. В цілому, курсанти висловили задоволення проведеною практикою, що дозволило усвідомлено опановувати нові знання та чекати на наступну можливість показати свої знання та вміння на практиці.
8–12 вересня у м. Сонячний Берег (Болгарія) відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Якість технологій - якість життя» У роботі конференції взяли участь близько 100 науковців із 17 вищих навчальних закладів України, Російської Федерації, Литви, Болгарії, а також практичні фахівці в галузі управління якістю, метрології, стандартизації та сертифікації, психології, юриспруденції, безпеки життєдіяльності, техногенної безпеки.
Національний університет цивільного захисту України представив викладач кафедри прикладної психології соціально-психологічного факультету кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Максим Грищенко. Перед фахівцями він виступив із доповіддю „Гуманітарна експертиза як дослідження якості життя людини”. Як зазначив Максим Грищенко, на конференції жваво обговорювались питання щодо якості технологічних процесів та продукції, послуг; якості освіти та освітніх програм і технологій; проблем метрології, стандартизації та сертифікації, а також удосконалення систем управління відповідно до вимог міжнародних стандартів.
19 вересня Пригода сталась опівдні середи, 19 вересня, у гуртожитку, який межує із територією Національного університету цивільного захисту України по вулиці Баварська, 7. Малюк, який залишився вдома без догляду батьків і дорослих, заліз на підвіконня. Вікно було відкрите, на ньому була москітна сітка. Доторкнувшись до неї, сітка відхилилась і дитина упала на землю. Трагічна подія відбувалась буквально на очах лікарів медико-санітарної частини університету МНС. «Наша медична частина і гуртожиток стоять навпроти, на відстані метрів десяти. Вчора вдень я почула якийсь тріск, почала дивитись по сторонах, піднімаю очі, і вже бачу, як дитина випадає з вікна четвертого поверху. Одна секунда – і малюк вже був на землі. Я заголосила. Всі наші лікарі вибігли. Хлопчисько не подавав ніяких ознак життя», - схвильовано згадує учорашню трагедію медсестра медико-санітарної частини НУЦЗУ Людмила Придвор. Поруч із Яшкою одразу опинились два лікарі і дві медсестри. У малюка не билось серце, дихання – відсутнє, на землі була кров, явних ознак переломів кінцівок лікарі не виявили, візуальних патологічних змін теж не було і прийняли рішення негайної реанімації. «Одночасно викликали «швидку», міліцію і переносили Яшу на спеціальному медобладнанні до нашої медичної частини. Розпочали серцево-легеневу реанімацію, через дві хвилини хлопчина закричав, почав дихати, - констатує лікар Олег Перешлюга, заступник начальника медико-санітарної частини НУЦЗУ, майор служби цивільного захисту. – Дитина крутила ніжками, ручками. Для страховки медсестри наклали Яші воротник Шанца. «Швидка» приїхала за десять хвилин після виклику. Лікарі мали все необхідне обладнання і ліки. Вже у машині почали робити необхідні медичні заходи. Хлопчика перевезли у лікарню швидкої невідкладної допомоги ім.. Мещанінова. Зараз він знаходиться у відділенні політравми. Наразі міліція з’ясовує всі обставини трагічної події, веде попереднє розслідування.
20 вересняу Воронезькому інституті Державної протипожежної служби МНС Росії відкрилась III Міжнародна науково-практична конференція «Пожежна безпека: проблеми та перспективи». Дванадцять науковців Національного університету цивільного захисту України на чолі із проректором з наукової роботи, полковником служби цивільного захисту, доктором технічних наук, професором Володимиром Андроновим розкажуть, представлять та продемонструють учасникам поважного форуму науковців найсучасніші наробки харківських рятувальників.
Учасникам Міжнародної конференції будуть презентовані дев’ять програмних тренажерів, мультимедійні навчальні посібники, які розроблялись фахівцями центру інформаційних технологій НУЦЗУ та викладачами кафедр навчального закладу. Зокрема, це програмний тренажер „Випробування на водовіддачу внутрішнього водопроводу”, призначений для навчання (з можливістю тестування вірності прийнятих рішень та виконаних дій) та підготовки практичних працівників пожежних підрозділів до проведення реальних випробувань та обробки їх результатів (з коментарями щодо дій, які не відповідають вимогам або рекомендаціям нормативних документів); мультимедійний навчальний посібник “Рятувальні роботи при автобусних аваріях”, в якому розглянуто тактику та техніку рятувальних робіт при аваріях з автобусами, які розроблені рятувальниками Швеції; програмний тренажер з формування навичок прийняття рішень начальником караулу під час обвалу житлового будинку.
Алгоритм тренажера засновано на подіях реальних надзвичайних ситуацій у Дніпропетровську та Євпаторії. В професійній Інтернет-грі віртуальний начальник караулу підрозділу МНС, який прибув першим до зруйнованого будинку, проведе розвідку, загасить вогонь, знайде та врятує постраждалих. У тренажері використана рольова відео зйомка, 3D комп’ютерне моделювання, записи радіообміну. У ролі «акторів» на реальному завалі задіяні викладачі кафедр і курсанти університету. Науковці Національного університету цивільного захисту України візьмуть участь у роботі семи секцій: «Технології забезпечення оперативно-службової діяльності Державної протипожежної служби. Актуальні проблеми забезпечення пожежної безпеки», «Технології гасіння пожеж і рятування людей», «Технології моделювання пожеж», «Соціально-гуманітарні науки: теоретичні підходи, емпіричні дослідження, практичні рішення», «Технології контролю і прогнозування ознак речовин, матеріалів та виробів», «Технології цивільного захисту. Системи пожежного моніторингу».
24 вересня Організація навчальної практики курсантів 2-5-х курсів у підрозділах МНС впродовж поточного навчального періоду проводиться з метою вдосконалення практичних навичок майбутніх рятувальників та психологів МНС. Так, курсанти 2-го курсу факультету цивільного захисту стажуватимуться на посаді рятувальника відділення на аварійно-рятувальних автомобілях ДПРЧ у формі добового чергування, третього курсу факультету цивільного захисту - на посаді командира рятувального відділення ДПРЧ у формі добового чергування. Курсанти третього курсу факультетів оперативно-рятувальних сил та пожежної безпеки перебуватимуть на посадах командира відділення ДПРЧ у формі добового чергування, четвертого курсу факультету цивільного захисту - на посадах провідного фахівця відділу державного нагляду з питань техногенної безпеки Управління Державного нагляду з питань техногенної безпеки, четвертого курсу факультету пожежної безпеки - на посадах державного інспектора з нагляду у сфері пожежної безпеки райцправління (відділу, сектору).
Курсанти четвертого курсу факультету оперативно-рятувальних сил стажуватимуться на посадах начальника караулу ДПРЧ у формі добового чергування, курсати 5-го курсу соціально-психологічного факультету - на посаді психолога Центру психологічного забезпечення та роботи з особовим складом., п’ятого курсу курсу соціально-психологічного факультету, які навчаються за спеціальністю „Охорона праці”, набуватимуть навичок на посадах провідного фахівця відділу державного нагляду з питань техногенної безпеки Управління Державного нагляду з питань техногенної безпеки. Відповідальними за організацію та забезпечення проходження навчальної практики курсантів на факультетах цивільного захисту, оперативно-рятувальних сил, соціально-психологічному та пожежної безпеки призначені: проректор-начальник факультету цивільного захисту Андрій Ромін, начальники факультетів Микола Удянський, Андрій Куфлієвський, Сергій Росоха.
22 вересня Національний університет цивільного захисту України радо вітав випускників 1997 року.
Понад 100 колишніх вихованців Харківського інституту пожежної безпеки з’їхалися до рідної альма-матер, аби віддати данину поваги і пошани своїм командирам-наставникам, сказати слова вдячності своїм викладачам.
Визначним моментом випуску 1997 року стало те, що це був перший набір за програмою вищої школи. Випускникам є чим пишатися, є кого наслідувати: їхніми першими командирами – начальниками курсів, що дали путівку у життя, стали ректор НУЦЗУ генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий та проректор по роботі з персоналом навчального закладу полковник служби ЦЗ Вадим Попов.
Колишні вихованці навчального закладу ознайомились із матеріально-технічною базою НУЦЗУ, мали можливість поспілкуватись із колишніми викладачами, відвідати навчальну базу по вулиці Баварська, 7.
Завжди приємно, коли зустрічаються випускники…Їхні спогади, обмін досвідом вписують у літопис НУЦЗУ все нові й нові історичні сторінки славних традицій навчального закладу.
25 вересня у Харкові в Національному університеті цивільного захисту України відбулась знаменна подія, що стала доброю традицією навчального закладу. Курсанти 2-го, 3-го та 4-го курсів на урочистому розводі заступили на оперативне чергування до навчальної пожежно-рятувальної частини університету. Уже традиційно біля стели Звитяга Пожежного, яку було урочисто відкрито у 2007 році, курсанти тримали обітницю вірності обраній справі, присягали, у разі виникнення екстремальної ситуації, своєчасно й оперативно «запобігти, врятувати, допомогти» постраждалим.
Звертаючись до курсантів, ректор Національного університету цивільного захисту України генерал-лейтенант служби ЦЗ Володимир Садковий побажав їм успіхів в оволодінні практичними навичками при гасінні пожеж, наказав слухатись своїх командирів та начальників караулів, завжди діяти у надзвичайній ситуації зважено та чітко.
За словами начальника навчальної пожежно-рятувальної частини майора служби ЦЗ Івана Горпинича, у минулому навчальному році було здійснено 40 виїздів на пожежі різних ступенів складності. Особливо відзначилися курсанти при гасінні пожеж та ліквідації їх наслідків, що сталися на Харківському заводі підйомно-транспортного обладнання, на складах зберігання картону в Пісочині, у приміщеннях приватного підприємства «Дробот» і багатьох інших підприємствах та об'єктах різних форм власності, а також у приватному секторі і квартирах. Результативна та оперативна діяльність при гасінні пожеж та ліквідації їх наслідків 23 майбутніх рятувальників була заохочена керівництвом університету – почесними грамотами, короткотерміновими відпустками.
Після урочистого покладення квітів до стели навчальна пожежно-рятувальна частина отримала подарунки від начальників факультетів. Урочистою посвятою в «оперативне» життя став ритуал передачі спеціального одягу курсантами 5-го курсу своїм молодшим товаришам – курсантам 2-го курсу, які щойно заступили на чергування. У повній амуніції за сигналом «Тривога!», на пожежних автомобілях «новачки» виїхали на імітований оперативний виклик. Урочистий розвід проведено – сухих рукавів вам, майбутні рятувальники!
26-го вересня у клубі Національного університету цивільного захисту України відбулась ІІІ Конференція студентського (курсантського, слухацького) самоврядування навчального закладу.
Для участі у цьому заході було запрошено 200 делегатів з усіх структурних підрозділів університету. Керівництво університету представляв начальник відділу виховної та соціально-гуманітарної роботи полковник служби ЦЗ Хуртов Юрій Миколайович. На порядку денному Конференції було заслухано звіт Ради студентського та курсантського самоврядування за минулий навчальний рік та обрано шляхом таємного голосування новий склад Ради самоврядування університету.
26 вересня на території Міжнародного виставкового центру розпочав свою роботу ХІ Міжнародний виставковий форум «Технології захисту/ПожТех-2012».
Одинадцять років поспіль на заході рятувальники та фахівці з попередження надзвичайних ситуацій демонструють протипожежну техніку, рятувальне обладнання, системи безпеки і засоби захисту, наукові досягнення.
Також у рамках міжнародного форуму проходять науково-практичні заходи, в яких беруть участь керівники та фахівці з безпеки промислових підприємств різних галузей виробництва, транспортної інфраструктури, будівельних, проектних і монтажних організацій, санаторної та готельної інфраструктури, медичних установ.
Активними та постійними учасниками міжнародного заходу є науковці Національного університету цивільного захисту України. Цьогоріч очолив делегацію навчального закладу проректор з наукової роботи полковник служби ЦЗ Володимир Андронов.
Відкриваючи виставку, в.о. Міністра надзвичайних ситуацій Віталій Бут зазначив, що світова статистика за останні роки відмічає збільшення кількості надзвичайних ситуацій та збитків, завданих ними. Організаторами міжнародного заходу є Міністерство надзвичайних ситуацій України, Державна інспекція техногенної безпеки України, Добровільне пожежне товариство України, Український союз пожежної та техногенної безпеки, ТОВ «Міжнародний виставковий центр».
27 вересня до Національного університету цивільного захисту України з’їхалися випускники 1987 року.
Колишні вихованці навчального закладу із різних куточків нашої держави та Російської Федерації ознайомились із матеріально-технічною базою НУЦЗУ, мали можливість поспілкуватись із колишніми викладачами, побувати у музеї.
Завжди приємно, коли зустрічаються випускники…Їхні спогади, обмін досвідом вписують у літопис НУЦЗУ все нові й нові історичні сторінки славних традицій навчального закладу.
3 жовтня Протистоячи найсильнішим атлетам наші спортсмени гідно виступили на змаганнях, показавши динамічну та красиву боротьбу. В особистому заліку вихованці університету посіли головну ступень п’єдесталу! Перше місце вибороли – Юрій Грудко – п’ятикурсник факультету пожежної безпеки НУЦЗУ, третьокурсники факультету оперативно-рятувальних сил Єльдар Гасанов і Микола Самойлов і четвертокурсник Данило Рясний. Тренерує спортсменів – призер міжнародних змагань, професійний боксер, майстер спорту, викладач НУЦЗУ Валентин Головко. «Легких перемог ніколи не буває, - говорить тренер. - Своїм учням я завжди кажу, що авторитетів не існує на спортивних майданчиках. Треба проводити свою тактику». І настанови харківського тренера не пройшли марно для його учнів, спортсменів-триборців.
Більше того, під час форуму лідери органів студентського самоврядування опрацювали питання зміни системи нарахування стипендій, яке спричинило чимале студентське обурення влітку та будули ознайомлені з проектом Закону «Про вищу освіту» громадської робочої групи. В рамках Форуму представники органів студентського самоврядування також мали можливість презентувати учасникам найбільш успішні проекти та кампанії та обмінятися досвідом діяльності. Було проведено пленарне засідання представників Рад самоврядування ВНЗ МНС України.
15 жовтня Цьогорічні Севастопольські змагання увійдуть у хроніку спортивних досягнень вихованців і викладачів нашого університету. В нещодавніх змаганнях, які пройшли у Криму, взяли участь курсант НУЦЗУ Григорій Попов та командир навчального взводу ст. лейтенант Олександр Хмелюк.
У спортивних перегонах взяли участь більше п’ятисот спортсменів країни. В кожній ваговій категорії було приблизно по 60 дзюдоїстів та учасників Олімпійських ігор різних років. В запеклій боротьбі третє місце виборов Олександр Хмелюк, який провів сім зустрічей із кращими спортсменами: Романом Паскарем із Черновців, Андрієм Бурдуном з Полтавщини, Анатолієм Лоскутою з Києва. Вирішальним боєм за третє місце стала боротьба Олександра із харківським одноклубником Артемом Харченком. Поступившись однією зустріччю, Олександр Хмелюк боровся за третє місце в турнірі. Його воля до перемоги надала йому змогу попасти в збірну команду України з дзюдо. Бажаємо подальших перемог!
Українська делегація НУЦЗУ дякує за підготовку занять керівнику проекту, доктору Оксані Галярович.
16-18 жовтня у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбулася IV Національна виставка-презентація «Інноватика в сучасній освіті». У день відкриття вперше відбулося вручення дипломів Національної системи рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів. Національна система рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів проводиться в рамках реалізації заходів Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та спрямована на виконання Указу Президента України № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», план-графіку реформ за напрямом «Реформа освіти». Координатором та розробником проекту є Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН молодь спорту України.
У рейтинговому оцінюванні взяли участь 229 вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування. Рейтинг визначався на підставі обробки результатів діяльності та потенціалу за 2010/2011 навчальний та 2011 календарний роки. Визнанням найкращої підготовки студентів, активності вишу на міжнародному рівні, кваліфікованості науково-педагогічного персоналу, результативності науково-дослідної та науково-технічної діяльності, а також ресурсного забезпечення навчального процесу стало нагородження Національного університету цивільного захисту України – єдиного в системі МНС - дипломом «Лідер національної системи рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів України».
17 жовтня у Харківському національному університеті ім.. Каразіна ушановували учнів та студентів, удостоєних стипендії Харківського міського голови «Обдарованість». В урочистостях взяли участь мер Харкова Геннадій Кернес, народні депутати, ректори вищих навчальних закладів, наставники і батьки. Під час церемонії, вітаючи стипендіатів, Геннадій Кернес підкреслив, що обдаровані люди – найталановитіші, найтрудолюбивіші та найенергійніші люди міста.
19-21 жовтня у Києві відбувся чемпіонат Європи з елітних боїв. У змаганнях взяли участь близько 500 спортсменів із Росії, Білорусі, Грузії, Польщі, України та Угорщини.
Спортивні перегони були представлені такими видами змагань – фул-файтинг, бокс-файтинг та СК-1.
Збірну команду Національного університету цивільного захисту України представили третьокурсник факультету пожежної безпеки Олексій Козлов, другокурсник та першокурсник факультету цивільного захисту Микола Полєжаєв і Павло Петров, четвертокурсник факультету оперативно-рятувальних сил Вадим Ткачук, третьокурсник та другокурсник факультету техногенно-екологічної безпеки Максим Богданов і Олександр Богдавадзе. Кожен із спортсменів провів не менше 3 поєдинків. Усі семеро принесли збірній команді НУЦЗУ золоті й срібні медалі. Так, Олексій Козлов став переможцем чемпіонату Європи з елітних боїв у виді Ск-1 у вазі до 66 кілограмів, Микола Полєжаєв виборов срібло у виді фул-файтинг у вазі до 75 кілограмів, Павло Петров став чемпіоном у виді бокс-файтинг у вазі до 55 кілограмів, Вадим Ткачук виборов золото у виді бокс-файтинг у вазі до 60 кілограмів, Максим Богданов став срібним призером чемпіонату у виді СК-1 у вазі до 75 кілограмів, а Олександр Богдавадзе виборов золото у виді бокс-файтинг у вазі до 75 кілограмів. Усі семеро спортсменів є вихованцями тренера – майстра спорту з боксу, рукопашного бою та кікбоксингу, володаря кубку Європи з кікбоксингу, володаря поясу чемпіона України з боксу серед професіоналів викладача кафедри фізичної підготовки НУЦЗУ старшого лейтенанта служби ЦЗ Валентина Головка.
21-23 жовтня у Новомосковську відбувся ІІ відкритий чемпіонат України з важкої атлетики. У змаганнях взяли участь понад 100 спортсменів із 8 регіонів України. Національний університет цивільного захисту України представили п’ятикурсник та третьокурсник факультету пожежної безпеки Юрій Грудко і Ельдар Гасанов, четвертокурсник та третьокурсник факультету оперативно-рятувальних сил Данило Рясний і Микола Самойлов. Результатом виснажливих тренувань стало третє загальнокомандне місце збірної команди навчального закладу серед шести команд. В особистому заліку у віковій категорії до 23 років у ваговій категорії до 75 кілограмів І місце виборов Юрій Грудко, у віковій категорії до 19 років у ваговій категорії до 67,5 кілограмів І місце завоював Микола Самойлов, у віковій категорії до 20 років у ваговій категорії до 90 кілограмів І місце посів Данило Рясний, також у віковій категорії до 19 років у ваговій категорії до 82,5 кілограмів посів ІІ місце Ельдар Гасанов.
3 листопада Зазирнути у своє майбутнє мали змогу учні випускних та старших класів Полтавської, Сумської, Одеської, Миколаївської, Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Харківської областей, міста Севастополя та Республіки Крим і двадцяти п’яти шкіл Харківщини, які побували на Дні відкритих дверей в Національному університеті цивільного захисту України. Цей масштабний захід відбувся 3 листопада, зібравши понад 600 майбутніх абітурієнтів та гостей.
Після ознайомлення гостей із навчально-матеріальною базою університету у клубі навчального закладу для присутніх було організовано перегляд фільму про життєдіяльність НУЦЗУ, а також зустріч гостей Дня відкритих дверей з керівництвом університету.
Проректор по роботі з персоналом полковник служби ЦЗ Вадим Попов зазначив, що на сьогодні матеріально-технічна база навчального закладу дозволяє навчати до 3000 курсантів та студентів денної форми навчання. На сьогодні для студентів-юнаків НУЦЗУ організовано навчання на військовій кафедрі. У доброзичливій та теплій атмосфері відбулася бесіда між керівництвом навчального закладу та майбутніми абітурієнтами. Питань було безліч, а основні – які бали повинні бути в сертифікатах та з яких предметів проходити тестування. Сертифікати з оцінками (кількістю балів) нижче 4 балів за 12-бальною шкалою оцінювання або 124 бали за 100-бальною шкалою оцінювання Національним університетом цивільного захисту України не прийматимуться, а з профільних предметів повинно бути не менше 140 балів. Також гості заходу активно цікавились питаннями вступу та навчання дівчат в університеті.
Автобусами майбутні абітурієнти та гості університету дістались до навчально-тренувального полігону університету по вулиці Баварській, 7. Саме тут вони стали спостерігачами демонстрації можливостей пожежно-рятувальної техніки, елементів висотної підготовки. Також майбутні абітурієнти на власні очі переконались у небезпечності професії рятувальника при проведенні рятувальних робіт на воді, аварійно-рятувальних робіт на міському електротранспорті під час ДТП, при аварії на повітряному транспорті - у літаку, в завалах зруйнованих будівель.
«Я глибоко вражений побаченим, - ділиться майбутній випускник Донецької середньої загальноосвітньої школи № 22 Олександр Агєєв. – Особливо зацікавили рятувальні роботи на повітряному транспорті. Сьогодні вже відчуваю свою причетність до обраної професії». Також гості відвідали зимовий сад, лабораторію спеціальної хімії та хімічної технології, науково-дослідну лабораторію управління у кризових ситуаціях, побачили тренувальну психологічну смугу перешкод. Найзахоплюючим моментом заходу стало спортивне перетягування канату між курсантами та майбутніми абітурієнтами: перемогла, звичайно, дружба. Після побаченого та почутого гості із задоволенням смакували «курсантською» їжею - смачним кулішем.
З 30 жовтня до 3 листопада у Запоріжжі тривала III міжнародна олімпіада «Мой мир - искусство!». Символом олімпіади став Голуб Миру, що об’єднав під своїм крилом понад 200 представників талановитої молоді з багатьох країн. У номінації «Вокал» Національний університет цивільного захисту України представили дівчата вокального тріо «Аніма», до речі, всі вони є вихованками соціально-психологічного факультету. Молоді вокалісти творчого колективу стали переможницями та отримали диплом ІІ ступеня в номінації «Естрадний вокал», а керівник вокального колективу «Аніма» Тетяна Репіна отримала сертифікат «За високу майстерність». Виступ тріо «Аніма» отримав схвалення жюрі та бурхливі оплески глядачів. Організатори міжнародної олімпіади висловили щиру подяку ректорові НУЦЗУ за сприяння щодо участі дівчат у міжнародному мистецькому форумі.
У змаганнях взяли участь 16 команд з Росії та України. 10 листопада проводились командні змагання з виконання верхолазних робіт з пересування вантажу за допомогою системи «Поліспас». Команда Національного університету цивільного захисту України у складі викладача курсів рятувальної та спеціальної підготовки Валентина Сипавіна, курсанта 2 курсу факультету оперативно-рятувальних сил Артема Омелаєва та Сергія Вейвана, незважаючи на 15хвилинний штраф, посіла ІІ місце.
11 листопада відбулася особиста першість при транспортуванні постраждалого при виконанні висотно-верхолазних робіт. Артем Омелаєв посів ІІІ місце. За підсумками дводенних перегонів, команда НУЦЗУ посіла І загальнокомандне місце.
10-11 листопада у місті Волгоград Російської Федерації на базі «Федерації психологів освіти Росії» відбувся тренінг-семінар «Казкотерапія у профілактиці та корекції критичних станів». Проводив цей тренінг-семінар Президент спілки казкотерапевтів, доктор психологічних наук, професор Вачков Ігор Вікторович.
До університету завітала делегація із Головної школи пожежної служби Республіки Польща, а також представники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Учасники міжнародного заходу ознайомились із матеріальною базою навчального закладу, побували на навчально-тренувальному полігоні. Під час семінару англійською мовою обговорювались питання щодо інноваційних підходів до викладання навчальних дисциплін у вищих навчальних закладах пожежно-рятувального профілю, а також сучасного стану та перспектив розвитку міжнародного співробітництва у діях при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Курсанти та викладачі, що брали участь у навчальних візитах до польських колег у рамках проекту "Ambitious Without Borders (AmBeGran)", ділились враженнями, обмінювались досвідом та порушували питання щодо майбутньої співпраці.
А всі інші учасниці конкурсу розподілили місця у таких номінаціях:
Міс Університет – 2012 – Марина Горенко, студентка 4 курсу факультету техногенно-екологічної безпеки
Перша віце-міс Університет – Тетяна Болдирева, студентка 1 курсу соціально-психологічного факультету
Друга віце-міс Університет – Аліна Зинов’єва, студентка 1 курсу соціально-психологічного факультету
Міс Грація и Міс Інтернет – Дар’я Біляєва, студентка 2 курсу факультету техногенно-екологічної безпеки Міс «Вдохновение» – Оксана Рибась, студентка 4 курсу факультету техногенно-екологічної безпеки
Мисс «Творчество» – Анастасія Кофанова, студентка 5 курсу соціально-психологічного факультету
Міс «Очарование» – Анастасія Єрьоменко, студентка 1 курсу факультету техногенно-екологічної безпеки.
Сімдесят представників Національного університету цивільного захисту України, серед яких проректори вишу, керівники підрозділів, викладачі кафедр, творчі колективи, університетський духовий оркестр, курсанти та студенти, представляли провідний вищий навчальний заклад МНС України на міжнародному рівні. Для творчої молоді НУЦЗУ, яка підготувала різножанрову концертну програму для учасників Міжнародної виставки, приємною несподіванкою стали бурхливі нескінчені оплески присутніх. Гості у залі емоційно сприймали танцювальні композиції, підспівували, весело реагували на жарти команди КВН і вітали артистів-рятувальників стоячи.
«Вихованці Національного університету цивільного захисту України вже вкотре довели своїми реальними справами, що вміють не тільки навчатись, але й гідно представляти свій рідний виш у різноманітних соціальних проектах і міських, і загальноукраїнських. Харківське телевізійне молодіжне шоу «Битва вузів» унікальне за своєю ідеєю та організацією. Студенти та курсанти НУЦЗУ переконали всю громадськість міста, що рятувальники гідні наслідування», - зазначив курсант Леонід Заїченко.
27 листопада Спасатели НУГЗУ и служители церкви пропагандируют христианские ценности
Это мероприятие для учебного заведения событие знаковое. Духовно-нравственное воспитание современной студенческой молодежи является залогом будущего духовного здоровья нашего общества. С целью укрепления духовно-ценностных ориентиров современного студенчества по благословению Высокопреосвященнейшего Онуфрия, архиепископа Харьковского и Богодуховского, при содействии Синодального отдела по делам молодежи Украинской Православной Церкви 25 ноября в Харькове открылся кинопоказ фильмов Православного Х международного кинофестиваля "Покров".
В рамках кинопоказа Архиепископ Харьковский и Богодуховский Онуфрий обратился к руководству НУГЗУ провести в вузе для личного состава показ фильмов и последующее обсуждение. В беседе с сотрудниками и воспитанниками университета примут участие игумен Валериан (Головченко) и архимандрит Иоасаф (Перетятко, участник боевых действий в Ираке) – сотрудники Синодального отдела, имеющие большой опыт работы с молодежью.
27 листопада о 04. год. 48 хв. 2 караул НПРЧ під керівництвом викладача – методиста НПРЧ старшого лейтенанта сл. ЦЗ Семикраса С.В. виїхав на пожежу №2 за адресою: вулиця Ганни, 64 де на S – 100 м2 горів одноповерховий будинок . Караул займався проливкою, та розборкою конструкцій. Був виявлений постраждалий (213). Для ліквідації пожежі були задіяні ПДПЧ- 4, ПДПЧ- 9,НПРЧ. . Взагалі гасіння пожежі склало 2 години 07 хвилин.
На засіданні обговорювались питання аналізу Наказу МОНМС № 1112 щодо нових вимог до подання дисертаційних робіт до ДАК та відпрацьовано рекомендації до розробки нового Закону України стосовно організації наукової роботи та роботи спеціалізованих вчених рад в Україні.
З головою Харківської обласної ради молодих вчених та спеціалістів досягнуто домовленості про розміщення на сайті Харківської обласної ради молодих вчених та спеціалістів інформації про Національний університет цивільного захисту України. На сайті планується висвітлення питань наукового життя НУЦЗУ, конференцій та виставок, що проводяться нашим навчальним закладом, інформації про День відкритих дверей та умови вступу до НУЦЗ України.
3 грудня згідно з наказом МНС України від 23.08.2012 №1140, на факультет цивільного захисту прибули з багатьох областей України слухачі для проходження курсу спеціалізації начальників (заступників) державної пожежно-рятувальної частини, державного пожежно-рятувального загону та підвищення кваліфікації начальників караулів державної пожежно-рятувальної частини.
Навчання розпочалось зі стройового огляду та складання тестового вхідного контролю знань. Проректором університету – начальником факультету цивільного захисту полковником служби ЦЗ Андрієм Роміним проведено вступну лекцію, де слухачів ознайомили з історією НУЦЗУ, порядком проходження навчання, правилами дотримання службової дисципліни. Протягом кількох тижнів слухачі будуть навчатись на факультеті і набувати професійних знань. За цей час зі слухачами, відповідно до навчальної програми, заплановано виїзні практичні заняття на об’єктах підвищеної небезпеки, а також семінари, лекції.
Якісне опанування навчальної програми курсів спеціалізації та підвищення кваліфікації передбачає вивчення слухачами нових керівних документів, вдосконалення знань з тактики ліквідації та оцінки збитків у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ознайомлення з новими тенденціями розвитку техніки та спорядження підрозділів цивільного захисту.
12 грудня у кіноконцертній залі «Україна» відбувся чвертьфінал молодіжної ліги КВК. Десять команд вищих навчальних закладів з Києва та Харкова продемонстрували на розсуд компетентного журі творчі наробки іскрометного гумору. Конкурсна програма складалась з трьох турів: «Привітання», «Комбінована розминка» та «Музичний номер». Національний університет цивільного захисту України представила команда «1-01». Всі етапи конкурсу, зіграні рятувальниками, зірвали бурхливі оплески глядачів та високі оцінки журі. Найвищі бали визначили оригінальність, кмітливість, дотепний гумор, а ще – неперевершену акторську майстерність.
15 грудня у місті Баку Республіки Азербайджан відбувся міжнародний турнір зі змішаних видів єдиноборств серед професіоналів. У спортивних перегонах взяли участь понад 200 спорстменів із 10 країн світу. Серед кращих спортсменів України - претендентів представляти честь нашої держави на змаганнях міжнародного рівня, право на участь виборов п'ятикурсник факультету пожежної безпеки Національного університету цивільного захисту України Богдан Савченко. Юнакові довелось протистояти досвідченому бійцеві, призерові чемпіонату Світу та Європи – Алпану Гаджибекову. У результаті напруженої боротьби український рятувальник Богдан Савченко одержав перемогу одноголосним рішенням суддів у ваговій категорії більше 100 кілограмів. Молодий спорстмен є вихованцем майстра спорту з боротьби дзюдо викладача кафедри фізичної підготовки НУЦЗУ капітана служби цз Романа Хмелюка.
17 грудня Позмінно через кожні вісім годин курсанти заступають на чергування. Як зазначив проректор по службі навчального закладу полковник служби цивільного захисту Олег Семків, до обов’язків курсантів входить підтримання температурного режиму у наметі за допомогою «буржуйки», забезпечення наявності гарячої та холодної води, підтримання внутрішнього порядку, допомога у забезпеченні харчуванням безпритульних тощо. «Участь вихованців університету МНС у подібних відповідальних заходах, - говорить полковник Семків - є відмінною психологічною школою для майбутніх рятувальників. Низька температура, складні побутові умови та умовні «постраждалі» – це ті складові, що допоможуть кожному курсантові бути готовим до більш складних ситуацій, які можуть виникнути у практичній діяльності рятувальника після закінчення навчального закладу».
Працівники і курсанти НУЦЗУ чергуватимуть по дві особи по вісім годин. Термін – до особливого розпорядження. Гріють чай, розтоплюють піч, готують дрова. Так само тут громадяни у разі необхідності можуть отримати першу медичну допомогу. Рятувальники МНС встановлюють біля пунктів обігріву столи з термосами з чаєм, гарячою водою та суповими наборами, при цьому самостійно здійснюють роздачу їжі, попередньо подбавши про наявність необхідної кількості одноразового посуду та дотримання належних санітарних умов. У разі необхідності Національний університет цивільного захисту України розгорне ще один пункт обігріву біля станції метро «Площа повстання». На разі всього у Харкові встановлено 13 стаціонарних пунктів обігріву. Окрім рятувальників, медиків та працівників соціальних служб у пунктах обігріву будуть чергувати волонтери «Червоного Хреста».
19 грудня у День Святого Миколая представники Національного університету цивільного захисту МНС відвідали своїх підшефних – вихованців обласного спеціалізованого навчально-виховного комплексу для дітей з вадами слуху та вихованців комунального закладу «Есхарівська спеціалізована школа-інтернат «Козацький ліцей» Харківської обласної ради.
Ось уже дев’ятий рік поспіль триває тісна співпраця між Національним університетом цивільного захисту України та незвичайною школою-інтернатом для глухонімих дітей. Цього дня малеча з нетерпінням чекала на зустріч із своїми шефами: бо ж завітали рятувальники у День Святого Миколая із подарунками. Шефи привезли не тільки солодощі, а й незвичайний сюрприз – цирковий номер із голубами. Не залишились без подарунків і рятувальники: вихованці інтернату приготували для них концертні номери та новорічні пороби. Беззаперечно, така зустріч надовго запам’ятається малечі.
„Ми завжди дуже раді нашим шефам і завжди чекаємо на них із нетерпінням. – говорить Надія Іванівна, директор інтернату, Заслужений працівник освіти України, відмінник освіти. – Вони уважно ставляться до наших проблем. Допомагають і матеріально, і фізично, активну участь у цьому беруть курсанти університету ”. У сумісних планах роботи на наступний рік – проведення Дня цивільного захисту та занять для підшефних щодо їхньої безпеки життєдіяльності.
Із школою-інтернатом «Козацький ліцей» провідний виш МНС співпрацює недовго – усього два роки. Але за такий нетривалий час вихованці обох освітніх навчальних закладів встигли плідно потоваришувати. Відтепер вони не тільки зустрічаються у свята, а й проводять сумісні спортивні заходи, соціально-просвітницькі акції. Слід зазначити, що один із найперших навчальних закладів нового типу в незалежній Україні Есхарівська спеціалізована школа-інтернат «Козацький ліцей» - це установа з двадцятирічним унікальним досвідом роботи навчального закладу закритого типу для юнаків із сільської місцевості. Заклад має міцну, сучасну, розвинену інфраструктуру, що забезпечує повний цикл навчання в старших класах середньої школи. «Козацький ліцей» функціонує у складі 9х, 10х, 11х класів. Тут навчаються хлопці з усіх районів Харківської області з метою підготовки до опанування в майбутньому вищої освіти переважно педагогічного спрямування. За 19 років ліцей закінчили понад 1000 вихованців, більш ніж 90% з них навчаються і стали випускниками різних ВНЗ міста Харкова. Шефи також вітали майбутніх козачат зі святом Святого Миколая та вручали їм подарунки. Мабуть, ніякі слова вдячності не замінять щирої, непідробної радості, яку випромінювали дитячі очі. Значить, заради цього і варто жити, і творити добро...
19 грудня Поєдинок Давидов-Ушеніна не перший. Це вже друга гра внічию між шахістами. Нещодавно, другого листопада, коли Ганна зустрічалась на сеансі одночасної гри із представниками силових структур і курсантами відомчих навчальних закладів, титулована спортсменка зіграла із курсантом НУЦЗУ Кирилом Давидовим внічию. Кирило має перший розряд із шахів. Тоді під час листопадових зустрічей із силовиками, у Ганни була ще одна нічия і був один програш. І ось 19 грудня на території університету МНС відбулась друга зустріч Ушеніної і Давидова.
У Національному університеті цивільного захисту України міжнародний гросмейстер грала білими у поєдинку із двадцятьма рятувальниками і мала перший хід одразу по черзі на двадцяти дошках. Одна хвилина була у курсантів, аби обрати фігуру для вирішення ходу. Суперники шахової королеви намагались грати логічно і створювали, на їх погляд, неперевершені шахові композиції. Але за дві години у читальній залі університетської бібліотеки залишились один на один третьокурсник Кирило Давидов і міжнародний гросмейстер Ганна Ушеніна. За взаємною згодою гравців партія була проголошена нічиєю. На інших дев’ятнадцяти дошках Ганна у поєдинку із рятувальниками створювала шахову позицію, від якого не було захисту. Гравець ставила мат королю суперника і мала виграші.
Аби підтримати вихованців університету і привітати титуловану спортсменку, до гравців під час турніру завітали ректор НУЦЗУ, генерал-лейтенант Володимир Садковий, проректори, начальники курсів, викладачі, однокурсники.
Науковим консультантом дисертанта стала професор кафедри фізико-математичних дисциплін доктор хімічних наук Валентина Кривцова.
22 грудня в Національному університеті цивільного захисту України відбувся урочистий випуск магістрів. 48 ерудованих, талановитих молодих магістрів, фахівців нової генерації відтепер успішно виконуватимуть професійні завдання у підрозділах МНС та Держтехногенбезпеки.
Зі святом випускників вітав ректор НУЦЗУ генерал-лейтенант служби цз Володимир Садковий. У своєму напутньому слові він зазначив, аби молоді фахівці власним прикладом та самовідданою службою гідно продовжували славні традиції свого рідного навчального закладу, зміцнювали авторитет МНС України та примножували славу рідної Батьківщини, а також пам'ятали, що їх головне завдання - захищати людські життя і здоров'я, боронити від вогню матеріальні цінності, ставати на заваді стихії чи людської недбалості, які можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій.
У цьому році уперше в системі вищої освіти нашої держави випускники НУЦЗУ отримали дипломи магістрів зі спеціальностей «Управління у сфері цивільного захисту», «Цивільний захист», «Управління пожежною безпекою» та «Охорона праці у сфері цивільного захисту».
До молодих фахівців із батьківським благословенням на добрі справи звернулися ветерани навчального закладу. Як і багато років тому, сивочолі ветерани - в однострої з молодим поповненням МНС та Держтехногенбезпеки. «Ще вчора, - ділиться своїми враженнями новоспечений лейтенант служби цивільного захисту Юлія Аверіна, - здавалося б, я була першокурсницею. Минули роки – і сьогодні я озираюсь і ніби переглядаю курсантський фотоальбом. Згадую своє активне життя в рідному університеті: і збори ради курсантського самоврядування, і науково-технічні конференції, і веселі концерти художньої самодіяльності, і смішні виступи у КВК. Надовго запам’ятаються заняття з пожежної і техногенної безпеки об’єктів та технологій, пожежної профілактики, захист магістерської роботи тощо. І це активне життя не закінчується, продовжується, але, на жаль, вже не в стінах рідної альма-матер. Попереду – нелегка робота у Головному управлінні Держтехногенбезпеки у Луганській області. Та, незважаючи на буденні труднощі, я завжди житиму в серці зі своїм НУЦЗУ». За доброю традицією православний священик окропив святою водою випускників. Хочеться побажати їм – успіхів на професійній ниві, зміцнювати авторитет МНС та Держтехногенбезпеки, примножувати добрі традиції рідного навчального закладу, гідно нести почесне звання Випускника!
24 грудня Президент Віктор Янукович 24 грудня призначив Михайла Болотських головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка була утворена за рахунок реорганізації Міністерства надзвичайних ситуацій та Державної інспекції техногенної безпеки
Демонстрації найкращих номерів, представлених творчими колективами на розсуд компетентного журі та вибагливих глядачів, передували проведені з 17 до 21 грудня покази концертних програм факультетів-учасників огляду-конкурсу художньої самодіяльності.
Такі огляди-конкурси, зазначає заступник начальника відділу виховної та соціально-гуманітарної роботи НУЦЗУ майор служби цз Тетяна Довбій, проводяться понад 10 років поспіль і стали вже традиційними. Творчі програми, говорить майор Довбій, проводяться з метою духовного збагачення, розвитку естетичних та культурних якостей, формування та становлення цілісних, свідомих та багатогранних особистостей, а також для розвитку існуючих видів самодіяльної художньої творчості.
Таким чином, огляди-конкурси сприяють виявленню творчих здібностей та створенню належних умов щодо можливості їх подальшого розвитку курсантів та студентів навчального закладу, визначають нові напрямки розвитку художньої самодіяльності в університеті, активізують діяльність уже існуючих гуртків художньої самодіяльності, а також визначають культурні та естетичні потреби молоді шляхом участі у роботі різноманітних гуртків художньої самодіяльності. При перегляді концертних номерів художньої самодіяльності факультетів оцінювання концертних програм компетентним журі, очолюваним проректором по роботі з персоналом полковником служби цз Вадимом Поповим, враховувались художній зміст, тематична спрямованість, виконавський рівень, сценічна культура, художнє оформлення, розробка сценарію та оригінальність ідеї. Програми огляду-конкурсу, представлені курсантами та студентами, були насичені різноманітними жанрами, мали відповідний виконавський рівень і логічну послідовність, також тривалість програми не перевищувала визначений академічний час. Курсанти і студенти НУЦЗУ продемонстрували неабиякі творчі здібності, неперевершену акторську майстерність, а також вишукану декламацію авторських віршів. Так, присутніх надзвичайно вразили перероблена на кшталт «95 кварталу» казка «Сказочная Русь», виконана творчою командою факультету пожежної безпеки, синхробуффонада «Красная шапочка», продемонстрована учасниками факультету техногенно-екологічної безпеки, виконані театралізоване дійство «Парад єпископів» і оригінальний жанр «Тенніс» командою факультету цивільного захисту, а також майстерно виконані танцювальні номери колективом соціально-психологічного факультету «Вечеринка после конца света» та факультету техногенно-екологічної безпеки «Поезд ушел» і багато інших. Закінчився гала-концерт фінальною піснею «Новий рік». Важко довелось представникам журі визначати найкращих. Але конкурс є конкурс. Так, грамотою за перемогу у номінації «Открытие года - Лучший самодеятельный режиссёр» нагороджено Назара Дідоху, третьокурсника факультету пожежної безпеки, грамотою за перемогу у номінації «Лучший ведущий» нагороджено Алена Акопджаняна, курсанта факультету пожежної безпеки, у номінації «Лучший танцевальный ансамбль» перемогу одержав танцювальний колектив «Чудаки» факультету пожежної безпеки, у номінації «Лучший номер оригинального жанра» кращим визнано шоу-номер «Теніс» факультету цивільного захисту, грамотою за перемогу у номінації «Лучший номер театрального жанра» нагороджено команду факультету техногенно–екологічної безпеки за синхробуффонаду «Красная шапочка», у номінації «Лучший вокально–инструментальный ансамбль» визнано ВІА «ФТЕБ» факультету техногенно-екологічної безпеки та ВІА соціально-психологічного факультету, перемогу у номінації «Лучшая выставка» отримали творчі команди факультету пожежної безпеки та техногенно-екологічної безпеки, а у номінації «Лучшее художественное оформление» перемогла творча команда факультету цивільного захисту. Тож, представники журі підсумували результати конкурсу-огляду художньої самодіяльності і розподілили місця таким чином:
ІІІ місце посіла творча команда соціально-психологічного факультету,
ІІ місце виборола команда факультету пожежної безпеки,
І місце – творча група факультету цивільного захисту, а от Гран-прі отримали учасники факультету техногенно-екологічної безпеки.
Проведений захід поповнив скарбничку славних традицій НУЦЗУ, збагатив духовні потреби молоді, а також посприяв формуванню у вихованців навчального закладу потягу до прекрасного.
31 грудня в Національному університеті цивільного захисту України на факультеті Пожежної Безпеки було організовано незабутній святковий вечір на який завітали Дід Мороз та Снігуронька, які привітали всіх курсантів з Новим 2013 роком. Була організована велика кількість новорічних конкурсів з якими наші курсанти справилися на відмінно. Також без уваги не були залишені курсанти що несли службу в новорічну ніч це КПП, АТК, СЗ та ДН. Під час поздоровлень було відвідано новорічну ялинку на центральній площі м. Харкова. Ближче до дванадцятої було організовано новорічну вечерю. Загалом Новий рік на факультеті Пожежної Безпеки було проведено на оцінку відмінно, всі були в захваті від проведення свята.